Oyundaki Eksiklikler & Öneriler

• hesap tatile alındığında tatil süresi bittiğinde yada tatil iptal edildiğinde 35 gün bekleme süresi olması anlamsız. (hadi tatil erken iptal edildiğinde ceza olarak diyelim 35 gün bekleme süresi veriliyor,ama tatil bittiğinde de 35 gün süre bekleniyor,kişi tatile aldıysa tatil ya kendi çıkartana kadar bitmesin,yada bittikten sonra 35 gün gibi anlamsız bir bekleme süresi olmasın)

+1

Ne değişecekse :)

Belki torunum görür

• Doğru düzgün açıklama bile yazamayan bir firmanın oyununu oynamak ne kadar acı. Oyunun bütün saçmalıklarına güncelleme getirmemelerine alıştık eywallah da bari şu açıklamaları düzgün yazsaydınız. SADECE İPTAL EDİLDİĞİNDE DEĞİL. TATİL KENDİLİĞİNDEN BİTSE BİLE 35 GÜNLÜK BEKLEME SÜRESİ VERİYOR ... Benim gibi bu detayı bilmeyen arkadaşlara duyurulur ...

• Oyunun yenilenmesi lazım ( Birazda eskiye dönmesi ) Nasıl olacak açıklayayım .

Öncelikle 120 seviye üstü tüm hesaplar tek düzen sistemli açıklık getireyim

İtem olarak atıyorum 2 luci dünya 1 tahrip 1 anton misilleme 2 narin tarzı eşyaların değişen tek şeyi oyuncular arasındaki birinin kaskı narinken diğerinin yüzüğü

oyun içerisinde tüm 120 üstü dövüşler zar atma sistemi gibi statları full itemleri aynı hesapların

bunlara bi yenilik gelmesi lazım

-seviye *5 eğitim sisteminin kalkması gerekli oyuncular kendi belirledikleri stratejilere göre oynamalı arena dövüşler %50 %50 olmamalı

-Zindanlarda seviye sınırı kaldırılmalı ( Son zindan 112 seviye olduğundan bu fazla etkilemez ama bir nebze )

-ruh bağı eşyaların kaldırılması gerekli

-Marketteki item satış seviyesinin arttırılması gerekli seviye +11 çok az marketin canlanması için

-Oyuna takas sistemi veyatta Marketten İstenilen eşya ( buying merchant ) sistemi gerekli atıyorum Ben malefiz istiyorum 2m altın malefiz istiyorum diyerektan markete istek atıyorum onu gören malefiz satan bir oyuncunun malefizi benim üzerime sürükleyerekten satabilmesi

-Yeni açılan illerde özellikle bot hile pushing ile kasanları daha çok kontrol edilmesi gerekli

-İsteyen oyuncunun belirli bir yakut karşılığında il değiştirme şansı olması gerekli ölü illerdeki güzelim hesaplar ölmesin !

-Britanyaya Ve bu zindanın aşırı derecede güçlü olup her önüne gelenin kesmemesi lazım

-Sirk turma ve arena savaşlarındaki şans faktörünün önüne geçilmesi gerekli...(200 hasar 5 k zırh farkı olan bi hesaba savaş kaybedilmemeli statlarda üstünken)

-oyuna İttifaklar arası savaşlarda globalleşme gerekli ( bu global ittifakların arena sırası gibi bir sistemle sıralaması ilk 5 i olması 1. olan ittifaka özel bonuslar olması

-Bu arada oynana her ilde 1. sıradaki adam yalnızdır buna dikkatinizi çekmek isterim oynanan her ilde seviye gözetmeksizin global bir ilk 5 gerekli

• Bugün düşündüm bu konuyu sadece biz değil bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı var oynadığımız oyunun gelmeyen yeniliklerinden dolayı her

geçen gün user kaybetmekte böyle bir zamanda ne bileyim malefiz yada farklı eventlar daha sık gelirse oyuna ara vermiş kişileri tekrardan oyuna

kazandırılabilirler

• Oyunu severek oynuyordum geri döndük tekrar oynayalı mdiye covid-19 yaşanmadan önce arena'da 150 hasar fark attığım 6 k zırh fark attığım eğitimlerde fark attığım oyunculara sürekli arada bir yenilmekten item konusunda herşeyde üstün olduğum halde yenilmekten artık sıkıldığım için tatil moduna alacam oyunu biraz ara vermek iyi gelir ya komple bırakacaz yada geri dönecez buda son forum yorumum herkes allah emanet olsun.

• ittifaktaki villa mecidini 100 seviye altının kullanmasını istemiyoruz yer altında çok işe yarıyor herhangibi depo gibi rütbe sistemiyle 100 seviye altı oyuncuların bunu kullanmasını engellenemez mi

Öneri :

1- İttifakta centrio oyuncu bulunduğunda bina basma ucuzluyor ya ( ittifakta online centrio oyuncu bulunduğunda her oyuncu başına %1 fazladan tecrübe puanı sistemi gelebilir )

2-Bi oyun var aynı bizim oynadığımız oyun sistemi gibi web tabanlı oyundaki ittifak savaşlarında oyuncular sırayla savaşıyor her 1vs1 den galip gelen oyuncu kalan hp si ile bir sonraki dövüştede dövüşebiliyor mesela 100 seviye bi gladyatör 50 seviye 5 gladiatörüde arka arkaya kesebiliyor

3- Kardeş ittifak sistemi (alt Clan ) tek bir ittifakın alt 3 ittifak alma imkanı olmalı böylece ittifak savaşlarına girerken o ittifaklarıda yanında savaşa getirebilmeli

4-Grade sistemi ilde bulunan ilk 3 ittifakın İsimleri özel renklerle olmalı 1. olan ittifak yüksek skorda kırmızı - 2. olan turuncu -3. olan ittifak mor şeklinde

5-ittifaktaki negotium binası daha genişletilmeli maksadım şu ( tüm ittifaktaki oyuncuların toplanıp özel bi boss a saldırıp yendiklerinde ittifakça bir üst kat bir üst odaya çıkabilmeleri ;

bu aynı ittifaklar arası savaşlarda anlattığım gibi boss a ittifaktaki tüm üyeler sıra ile saldıracak ölen kişinin yerine ittifak sırasındaki bir sonraki gelecek ölene kadar bossa saldırıp onun hp barını indirebildiği kadar indirecek taki kendisi kaybedip ittifak savaşındaki bir sonraki arkadaşı gelinceye kadar bu odanın maksadı şu kazanınca ittifaktaki her üyeye kendilerine özel ödüller verecek atıyorum bileme taşı zırh pudrası

buda güçlü ittifakların sadece arazi binası ile değil içinde bulunduğu ittifak üyeleriylede belli olacak

Edit:Nemesis

• Merhaba. Oyundaki görev sistemine el atılması gerektiğini düşünüyorum. Yeniliklerden arkadaşlar bahsetmiştir ama düzeltilmesi gereken bir konu özellikle keşif görevleri. Kartal bakışı kostümüyle bi üst keşifte çıktığımda genellikle alt keşifin görevleri gelirken kolay kostüm giyip alt keşifte geçtiğimdeyse üst keşifte görev gelmekte. Oyun hep bir adım geriden geliyor

• Daha önce söylendi mi bilmiyorum. Benim gözlemime göre savaşlardaki sıkıntıların en büyüğü arenada, sirkte problem yaşamıyorum ben. Bunu da sirkin uzun olmasına ve çok askerle oynanmasına bağlıyorum. Arena savaşları 15 tur değil de daha uzun olursa olasılıklar güçlü olan taraf için işleyecektir. Tabi bu sefer de yaşam enerjisi sorun olacak, her arenada hatırı sayılır hasar alıcaz. Ama can sıkan, görev başarısız eden arena savaşlarındansa malzeme yemeyi tercih ederim. Kısaca arena savaşları 30 tur olabilir mesela

• tek sirkte değil ki bu arena artık beni oyundan soğuttu bıktırttı 5k zırh 100 hasar fark yüksek olduğum kişiye ben nasıl hem saldırdığımda hemde saldırı yediğimde kesiliyorum eğitimlerimde yüksek boşa mı yakut çekip malefiz alıyoruz anlamıyorum.

k3nbmN.png

• senin yazıyı okudum arenadan saldırı attım hesabımda beceri çeviklik kutsaması açık saldırı attığım karakterde hepsi kapalı hasar farkı 200 üstü armor farkı 2-3k

saldırdığım hesap 126 seviye ben 130 isabet şansım %57 ginede kaybediyorum kafayı yemek üzereyim eğer şans bu kadar tutuyorsa yer altında neden tutmuyor ?

• -Sirk turma ve arena savaşlarındaki şans faktörünün önüne geçilmesi gerekli...(200 hasar 5 k zırh farkı olan bi hesaba savaş kaybedilmemeli statlarda üstünken...)

Evet o kadar haklısın ki. Oyunu bırakırsam sadece bu sebepten dolayı bırakırım.

Tüm sirk askerlerimde aynı levelde olduğum kişiye +60 70 hasar farkı ve +6 7k zırh farkı açıp yenilmek gerçekten çok can sıkıcı oluyor.

CM4cC1.gif

https://s40-tr.gladiatus.gamef…ex.php?mod=player&p=16220

giphy.gif

Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb, but they refuse. They cling to the realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.