Oyundaki Eksiklikler & Öneriler

• REÇETE REÇETE REÇETE

100 Keşiften 40ı reçete 10 u toz geldi. Artık kolay kostümü itemden değil verdiği altından dolayı giyiyorum. Zamanım olsa hiç giymicem 120 ye kadar direk zora giricem.

En azından bi 3-4 seneye kalksın şu reçete razıyım :D

Edited once, last by Herakles ().

• Reçete ile ilgili önerim :

Reçeteleri kullandığımızda direkt aktif olsa ve süresi bitince kendiliğinden silinse oyuncuya katkısı olur.(boş düşmemiş olur :D )

1-10 seviye hariç kalıcı olarak kullandığımız reçete de yok zaten. Hem kalıcı kalmaz hem de oyuncunun boş bir şey düşürmediği bir reçeteye dönüşür :D Reçete alınır yazarız karakter tanımına :D

48 dk. aktif olur aynı tanrılardaki 1.beceriyi kullanır gibi kullanırız.

Umarım bu düşünülür gerçekten reçetelerin bir işlevi yok!

"Zor" diye nitelendirdiğiniz kelime düşüncede bitiremediklerinizden ibarettir.

28.12.2017 Nebiii

• merhaba,

oyundaki en büyük eksikliğin hedef olduğunu düşünüyorum.

oyunu oynuyoruz fakat bir hedefimiz yok. eğitimleri en üst seviyeye çıkartmışız. farklı bölgelere geçiş yapabiliyoruz fakat yüksek levellerden duyduğum kadarıyla bölgelerin canavarları kesilmiyor.

eğitim sınırını ortadan kaldırmak bir çözüm bu konuda. nasıl yapabiliriz.

level x 5 olarak hesaplanan eğitim sınırı için hermitte belirli bir miktar ödeyerek x6 seviyesine çıkartabilelim. misal 500 m istesin. akademi gibi birşey düşünülebilir.

bu x7 - x8 gibi gitsin.

olamaz mı ?

*düzeltme*

not: sadece çeviklik ve beceri için yükseltme olmasın diye tüm eğitimlerin tamamlanması şartı getirilebilir. yani 110 leveldeki birisi çeviklikten bi 110 daha alabilmek için akademiye katılamasın. çünkü uçuk bi beceri çeviklik olup güç zeka düşükte kalmasın. tüm eğitim seviyeleri full olunca bu olay aktif duruma geçebilir.

Edited once, last by SirSteel: not eklendi. ().

• Oyundaki günlük bonuslara da bir el atılması gerek bence.

121 seviyeyim 3 k altın alıyorum günlük bonustan :D

Onun yerine ham madde mor item turuncu item vs. daha işe yarar.

Aynı şekilde İş bölümüne de bir el atılsın. Altın 100 den sonra işe yaramıyor. Altın verip ham madde alacağımız bir sistem yapılabilir diye düşünüyorum.

Örnek:

1 saat çalışma için 5 k verecez yeşil-mavi rastgele bir ham madde. (seyis)

1 saat çalışma için 10 k verecez mavi-mor rastgele bir ham madde (çiftçi)

1 saat çalışma için 15 k verecez mor-turuncu rastgele bir ham madde (Kasap)

1 saat çalışma için 20 k verecez turuncu-kırmızı rastgele bir ham madde ( balıkçı)

veya rastgele ham madde yerine ham madde deposundaki malzemeler canavar parçaları gibi bölümün ham maddelerinden birine göre ayrılsın örneğin seyiste 1 saatlik yeşilli mavili morlu turunculu seçme hakkı olsun + olarak yan tarafına bir kutucuğa hangi ham madde kategorisinde olması gerektiği seçilsin.

Benim yazdıklarım bir ön görü daha güzel düşünülüp işe yarar bir şeyler ortaya çıkartılabilir.

28.12.2017 Nebiii

• Oncelikle herkese iyi geceler diliyorum.Biraz uzun olacak ama gerceklesirse oyuna boyut atlatacagini dusundugum bir sistemi paylasmak istiyorum.Yukarida oyundaki en buyuk eksikligin hedef eksikligi oldugunu soyleyen arkadaslara katilmakla birlikte bu onerilerle paralel bir oneri de ben eklemek istedim.Malum beceri ceviklik karizma zeka 4 lusunden yapilan bir matematiksel hesaba gore olusturulan bu yeni cift vurus sistemi arenalardaki strateji unsurunu buyuk olcude oldurdu.Cunku belirli bir seviyeden sonra herkeste asagi yukari ayni item kombinasyonlari olmaya basliyor ve bunun yaninda yer altinin da altin kazanma hususunda getirdigi kolayligi dusunursek egitimler de sinira kadar basilmak suretiyle ayni oluyor.Eskiden karizma egitimi cift vurus konusunda onemli bir etkiye sahipken buna gore stratejiler yapilirdi ve bazi oyuncular apollo gibi seviye aliminda buyuk katki saglayan anlasmalari feda ederek onun yerine strateji geregi karizma yukseltmelerini acarlardi.Simdi yeni sistemle cift vuruslar da kayda deger bir fark yaratmiyor.Bunlarin hepsi birlesince de arenada stratejiden cok sans onem kazaniyor.Onerime gelmem gerekirse arenada oyuncular arasindaki strateji unsurunu canlandirmak ve herkeste alisilagelmis tekduze item kombinasyonlarinin onune gecmek adina cesitli sekillerde gladyatorlerimizi kusandirabilmemiz iyi olur diye dusunuyorum.Ornegin isteyen su anda herkeste oldugu gibi kilic kalkan kullanmak yerine cift kilic kullansin fakat bu atak gucunu arttirirken savunmada da kalkan eksikliginden olusan zirh farkindan dolayi bir aciga sebep olsun.Bu sekilde olusturalacak bir kac alternatif duzenin(cift kilic-kilic kalkan-kilic-ag vs..) her birinde farkli bir egitimin cift vurus uzerindeki etkisi digerlerine gore daha onemli olsun.(cift kilicta beceri,kilic-kalkanda karizma vs..) . Bu sekilde veya buna benzer bir sistem olusturulursa arenada cok daha yaratici stratejiler ve keyifli mucadeleler olabilecegini dusunuyorum nacizane fikrim budur.

• Merhaba bayadır aklımda olan bir önerim olacaktı şöyle;

Birçok oyun firması artık yeni bir sunucu tarzı getirdiler bu reborn yada Nostalji dediğimiz sunucu yani oyunun eski halini özleyenler oyunda eskiden tad vardı diyenler için Nostalji serveri açıyorlar artık. Böyle bir nostalji sunucusu Gladiatustada görmek isteriz benim gibi oyunun eski sürümlerini oynayıp gerçekten oyunda sadece o dönemlerde zevk alan cok insan vardır diye düşünüyorum.

Herkes deli gibi karizma kastğımız multinin pushingin yasak olduğu görevleri tavernadan aldığımız eşya kasmak için zindan girdiğimiz karizma anlaşmaları açtığımız o zamanlara geri dönmek ister. Bunu üst mecralara duyurursak gerçekten güzel birşey olur sırf bu yüzden oyuna tekrar başlayacak yüzlerce insan tanıyorum. ve sırf şu anki sistemden dolayı oyuna başladğı gibi bırakan yüzlerce insan tanıyorum. Biraz eskilere dönsek olmaz mı acaba ?

• Şuan ki sistemden ötürü şans faktörü çok ön planda olmaya başladı eski sistemde karizma herşeyden önce gelirdi. Malum forumda ve hatta çoğu savaş raporları postlarına bakarsanız herkes bu şans faktöründen şikayetçi.

• şuan açılan her yeni server artık sadece x5 olarak açılıyorlar ki bence ilk 1 aydan sonra coğu üst seviye oyuncular bot kullanımından uzaklaştırma yiyiyor çoğu insanda bırakıyorlar şuan coğu x5 sw boş gibi x1 serverlerden bahsetmek bile istemiyorum artık herkes birleşme istiyor pek il birleşmeleri gelecek gibi de değil 3 ayda bir yeni sunucular açılıyor artık bir nostalji server olmalı diye düşünüyorum.

• Nostaljide zindan görevleri vardı kolay orta zor.(en çok bunu istiyorum şimdi gelse de olur.)

İtem görevi vardı kalkan getir şu ödülleri al.( Kalkanı kullanır iyi kalkan bulana kadar tamamlamazdım görevi.)

Müzayede canlılığı.

...

..

.

28.12.2017 Nebiii

• Şu yer altında bir bölümü bitirince diğer bölüme otomatik geçmeme sorunu yıllardır herkes yazıyor ama bir Yöneticide demiyor ki şunu bir çözelim yada çözmesi için birilerine iletelim.. Yok illa birileri yakut harcayacak.. Düeltin şunu artıkk

• Oyundaki en büyük sıkıntı bu arena karşılaşmaları. Daha ne yapalım biz oyuncular 1000 tane 2000 tane 10.000 tane bu savaş raporlarından mı istiyorlar ?

Bununla ilgili büyük düzenleme yapılması gerekiyor. Herkes emek veriyor.Bu saçma raporlardan herkeste sıkıldı. Yok mu bu konuyla ilgilenecek biri ciddi bir şekilde. Biz dile getirmekten sıkılmayız ama mutlaka bir çözüm olması lazım.

28.12.2017 Nebiii

• Oyundaki en büyük sıkıntı bu arena karşılaşmaları. Daha ne yapalım biz oyuncular 1000 tane 2000 tane 10.000 tane bu savaş raporlarından mı istiyorlar ?

Bununla ilgili büyük düzenleme yapılması gerekiyor. Herkes emek veriyor.Bu saçma raporlardan herkeste sıkıldı. Yok mu bu konuyla ilgilenecek biri ciddi bir şekilde. Biz dile getirmekten sıkılmayız ama mutlaka bir çözüm olması lazım.

lQRVqB.png

bu ne ki ya bundan daha saçmaları var benden nerdeyse 2k düşük zırha 200 300 eğitim farkı ve 100+ hasar farkla düşük hesaplardan 6-8k arası hasar yiyiyorum bunu buraya yazınca da ticket açın diyorlar eee o zaman burdaki postun ne anlamı kalıyor :D