Oyundaki Eksiklikler & Öneriler

• Mersenerlara da kostum gelebilir ve değişik özellikleri olabilir :)

Tüm takımın canını %10 attıran

%10 blok veren

%10 kritik veren gibi.

Takıma etki eden değişik kostümler gelebilir :) Bu kostümler de 80 level üzerinde düşebilir mesela :whistling:

Edited once, last by SLauGHTeR ().

• Sayın Adminlerim Saygı Değer Gladiatus Sakinleri Şu item Satma Butonu Üstünde duralım Oyunun En Büyük Ama En büyük Sorunu Şuanda Bu Lütfen bu konu Hakkında En kısa zamanda güncelleme istiyoruz kolay kostumu giymez olduk 6 7 saat item satmakla uğraşacağız diye;( en kısa zamanda gerçeklesmesi dileği ile Saygılar :)

• genel tartışma başlığında uzunca bir değerlendirme yapmıştım nedenlerine dair. onu aşağı ekleyerek hazırlığı süren daha yavaş illerin birleşimi olduktan sonra x5 illerde de birleşme olması gerektiğini düşünüyorum.

''öncelikle il 36'nın aktif oyuncularından birisiyim. iller, hızları ve kaynakları hakkında bazı sıkıntılar olduğunu düşünüyorum.

birincisi x5 hızdaki illerde oynayan oyuncuların daha düşük hız seviyelerinde oynayan oyunculara yönelik ağır avantajları mevcut. oyuna başlayalı sadece aylar oldu, ilk hesabımla oynuyorum ama ilk illerde oynayıp tecrübesi olan insanlara rahatça musallat olabiliyorum. burada bir haksızlık var. bence provincium arenasında saldırı yaparken kendi hız seviyelerimizdeki oyunculara saldırmamız daha mantıklı olurdu.

bir diğer sorun da x5 serverlardaki durmadan server açılması ve geride kalan serverların kaderine terk edilmesi sorunu. her açılan server sonrasında diğer server çöplük olarak kalıyor malesef. bazı illerde insanlar ittifaklarına bağlılığından kalıyorlar gibi duruyor. ben bunlardan birisiyim mesela. 1,2m tecrübe ile haftalık sıralamada 11.'yim şu an ama sıralamada 2 ittifakın üyeleri var sadece. il 37'nin bizden kötü halde olduğunu da biliyorum. 30 öncesini konuşmaya da gerek yok sanırım. daha önce çokça dile getirilmiştir il birleşimi durumu fakat x5 illerde de buna gerek var x1 ve x2'lerde olduğu kadar. çünkü bu illerde hesabı bırakıp yeni ile geçmek çok daha kolay oluyor ve insanlar hesaplarını satmaya çalışıp banlanarak yeni illere geçiyorlar. mantıklı mı bu? 1 haftada 110 seviye üstü 2 kişinin hesap satmaya çalışırken hesabının patladığına şahit oldum ki patlamasaydı da umurlarında değildi çünkü çok az oyuncuyla oynanıyor bu illerde yeni açılan hariç. ayrıca il birleşimi konusunda hammadde durumunu da göz önüne almak lazım. misal veriyorum il 32'deki bir kırmızı kristal parasına biz il 36'da bir turuncu kristal alabilirsek kendimizi şanslı sayıyoruz. il 38'de 2,5m'e altın set satılıyorken bizde 25m'e bırakın seti 16m'e başarı yoncası satılıyor altın olarak. tek gümüş malefiz 2,5m. neyse iller arasındaki bu pazar farkı da çok can sıkıcı durumda. x1 hızda oynayanların halini düşünemiyorum açıkcası ama dediğim gibi başlayalı 6 ay falan olmuştur acemiyim daha.

neyse sonuç olarak durmadan sunucu açıp önceki sonucuları çöplüğe çevirerek yeni sunucudaki heyecanlardan para kazanmaya bakmak yerine bu illeri birleştirip tüm oyunculara daha heyecanlı bir oyun sunabilir bunu yaparken de iller arasındaki pazar fiyatlarındaki dengesizliği ortadan kaldırabilirsiniz. illerin çöp olmadığını, il 36'da sallıyorum 75 tane yeni centrio alan üye var diyerek de geçiştiremeyiz bu arada. ben yakut alan birisi olarak önce stronghold sonra da birleştiğimiz imperial ittifakındaki güzel muhabbet adına harcadım harcadığım tüm parayı. ilde rakibimiz yok ama ittifak olarak da heyecan aramamız gerekirse. ittifaka bağış yapıp bina basarken bile iller birleşir diye başlıyoruz cümleye.

x1 hızdakiler daha fazla mağdurdur eminim ama biz de kuruduk vallahi. 1m'e turuncu dt alamıyorum ilde hiçbir şey yok itemine turuncu şans taşı ve gümüş atabilenler de 110 seviyeyi geçmiş oyuncularımız oluyor. neyse derdimi anlatabilmişimdir sanırım. benim fikrim x5 illerin birleşmesi.''

• İyi Hoş söylemişsin de başkan o zaman biz yüksek seviyede kimle savaşacağız sadece 5 x ler 1 saate biter Zor kostumun bir espirisi kalmaz diye düşünüyorum :)

• ayrıca il birleşimi konusunda hammadde durumunu da göz önüne almak lazım. misal veriyorum il 32'deki bir kırmızı kristal parasına biz il 36'da bir turuncu kristal alabilirsek kendimizi şanslı sayıyoruz. il 38'de 2,5m'e altın set satılıyorken bizde 25m'e bırakın seti 16m'e başarı yoncası satılıyor altın olarak. tek gümüş malefiz 2,5m. neyse iller arasındaki bu pazar farkı da çok can sıkıcı durumda. x1 hızda oynayanların halini düşünemiyorum açıkcası ama dediğim gibi başlayalı 6 ay falan olmuştur acemiyim daha.

il32 de fiyatlar hooop diye dusmedi.

mor şans taşını 300k ya sattıgımı bilirim.

• Nomerci mor sans tasını su anda 300k dan koy satılır,ben birkac gün önce turuncu sans tasını 1.5mden aldım

il32 de fiyatlar düsük falan degil arkadaslar etraftan her duydugunuza inanmayın,aksine burda asırı zengin adam var,fiyatlar pahalı.

• 1-yeraltında normal-orta-zor aynı giris süresini paylasmaması lazım,örnegin normal kostum aldıktan sonra direk 24 sattlik sayac(x5 serverde) baslamamalı direk orta veya zor girebilmeliyiz.

2-yeraltındaki sayac yeraltını bitirdikten sonra değil,yeraltına girdigimiz an baslamalı

3-normal-orta-zor kostumler üzerimizden cıkarıldıgında süresi sıfırlanmamalı kalan süre varsa daha sonra tekrar giyilebilmelidir.

yeraltıyla ilgili gördügüm eksikler bunlar.

• Resimlerde görüldüğü üzere ;

1 turuncu hammadde için 10mor+3 yakut

1 kırmızı hammadde için 10 turuncu+9 yakut istemektedir.

Bu hammadde ve yakut oranları çok fazla hele de 1 tane kırmızı için 9 yakut istemesi bu uygulamayı hiç kullanılabilir bir hale getirmiyor. Neredeyse 2 haftalık cent parasına denk geliyor. Çoğu kişi bunu hiç kullanmıyor bile.

Bu hammadde ve yakut miktarlarının acilen düşürülmesi taraftarıyım.

Örneğin kırmızı için 5 turuncu 5 yakut, turuncu için ise 5 mor 0 yakut olabilir

Edited once, last by Herakles ().

• Katılıyorum 9 Yakut nedir

• çoğu kişi değil bence kimse kullanmıyordur bunu :) oyundakı en değerli ham madde sanırım cehennem taşıdır ben bir kırmızı cehennem taşı için bile, 10 turuncu ct ve 9 yakut veremem :)

• Kesinlikle katılıyorum.Nadir hammaddeleri düşününce 10 turuncu 1 kırmızıya harcanmaz üstüne bir de 9 yakut olunca kullanılmaz durumda oluyor.

OraNZP.pngzGyLV9.png

• yakut istemese bile ben 10 tane turuncu ct verip 1 kırmızı almam.

kullanıssız bir kısım olmus.

ham deposu olarak o yenilik asrın yeniligi oldugu icin bu ham donusturme cok goze batmadı

• Şahsım adına bu durumdan memnunum

Rakamlar her zaman tartışılır tabiki buna dicek sözüm yok. Tek düzen devam eden illerde örnek olarak verilen ct veya gölge runigi için ben 2 kere kullandım en az.

Güzelliği şu ki ilinizde kimsede yoksa ve yüzde yüzle item kırmızı istiyorsanız heleki şenliklerde bence gayet güzel bir avantaj.

Turuncu ham ve yakutunuz olduğu halde alamamak daha da kötüydü aynı çantayla yeni açılan sandiklar gibi olumlu yani.

Ama 9 yerine 5 istese 10 ham yerine 5 istese daha çok değerlendirilir kullanır oyunda yakut satar ayrı mesele rakamlar..