Oyundaki Eksiklikler & Öneriler

• ustam varya taşı gediğine oturtmuşsun :)

aynen öyle x1 deyim hergün kostüm giyemiyoruz :)

reçete, malzeme, iksir, yükseltme bunlar da sonuçta turuncu bana da hiçbirinin düşmediği günler olmuştu o seviye aralığında 2-3 gün düşmediğini hatırlarım. x5 gözünden bakarsanız yani. Doğal karşılıyorum açıkçası

kisspng-werewolf-deviantart-gray-wolf-character-werewolf-5acfa5e.png

• İl birleşimi olmayacaksa denk iller arasında il değişimi yapılabiliyor olması lazım. Şuan il 26'da oynuyorum, aktif oyuncu sayısı 4-5. O kadar emek verdikten sonra 0'dan başka ilden de başlamak istemiyorum. Buna bir çare bulunması lazım.

Bir diğer problem de zindan/keşif vs. yerlerden düşen itemlerin HİÇBİRİNİN bir işe yaramıyor olması. Demirhane olmasa ne kullanacağız gerçekten bilmiyorum. 112 lvl zindan bossundan 200 hasarlı silah atıyor, bu düşen itemlerle oyundaki npc'leri kesmenin bir imkanı var mı? Yoksa neden bu kullanışsız itemler turuncu/kırmızı düşmüyor?

Legen, wait for it, dary! Legendary!

• İl birleşimi olmayacaksa denk iller arasında il değişimi yapılabiliyor olması lazım. Şuan il 26'da oynuyorum, aktif oyuncu sayısı 4-5. O kadar emek verdikten sonra 0'dan başka ilden de başlamak istemiyorum. Buna bir çare bulunması lazım.

Bir diğer problem de zindan/keşif vs. yerlerden düşen itemlerin HİÇBİRİNİN bir işe yaramıyor olması. Demirhane olmasa ne kullanacağız gerçekten bilmiyorum. 112 lvl zindan bossundan 200 hasarlı silah atıyor, bu düşen itemlerle oyundaki npc'leri kesmenin bir imkanı var mı? Yoksa neden bu kullanışsız itemler turuncu/kırmızı düşmüyor?

usta gene sana eşya düşüyor. Bugün turuncu düşmediği 17 gün Yüzde 20 malefiz ettkinliğinde 20 de 1 malefiz düşüyor. Kırmızı zaten hayal. SEferlerin yüzde 20 sinde reçete yüzde 20 de diğer ıvır zıvırlar düşüyor.

giphy.gifgiphy.gifgiphy.gif

usta gene sana eşya düşüyor. Bugün turuncu düşmediği 17 gün Yüzde 20 malefiz ettkinliğinde 20 de 1 malefiz düşüyor. Kırmızı zaten hayal. SEferlerin yüzde 20 sinde reçete yüzde 20 de diğer ıvır zıvırlar düşüyor.

Malefiz için bir şey diyemem fakat bana da reçete ve ıvır zıvır çok düşüyor her kostüm giydiğimde 2 sayfa 3 sayfa reçete siliyorum veya satıyorum.

Bu konu hakkında dc popcastte konuşmuştum. Bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.

Arena kostümü bu yüzden daha mantıklı düşük seviyelerde

kisspng-werewolf-deviantart-gray-wolf-character-werewolf-5acfa5e.png

Etkinliklere bir şey demiyorum, belki daha sık yapılabilir ama onun dışında problemim yok. Benim sıkıntım oyunun droplarıyla. Şuan demirhane sağolsun 102 lvl'da 122 lvl zindan bossunu kesebiliyorum ama kendi ve mersenelerimin üzerindeki her şey demirhanede basıldı. Oyun bu kadar kötü dropları neden atıyor? Madem atıyor, bari turuncu/kırmızı düşsün de eritirken işe yarasın. 112 lvl bossundan mavi, 200 hasarlı silah atıyor. Komik.

Etkinliklere bir şey demiyorum, belki daha sık yapılabilir ama onun dışında problemim yok. Benim sıkıntım oyunun droplarıyla. Şuan demirhane sağolsun 102 lvl'da 122 lvl zindan bossunu kesebiliyorum ama kendi ve mersenelerimin üzerindeki her şey demirhanede basıldı. Oyun bu kadar kötü dropları neden atıyor? Madem atıyor, bari turuncu/kırmızı düşsün de eritirken işe yarasın. 112 lvl bossundan mavi, 200 hasarlı silah atıyor. Komik.

Düşen eşyaların kalitesi Hermetik Müneccimden bile öncesine dayanıyor, durum böyle olunca tabi işe yaramaz.

Geliştiriciler bir yenilik yapıyorlar yapmış olmak için, genel çaplı düşünseler daha güzel işler yapabilecekler ama oyundaki eksikleri giderecek kadar bile zar zor düşünüyorlar.

Geçen haftasonu forum güvenlik sebebiyle kapanmıştı, adamlar Twitter'dan yazmışlar ve resmen şunu demek istemişler: Dükkanı kapattık, Pazartesi sorunu çözeceğiz yani o kadar umursamaz durumdalar ki, forumu güvene alıp gitmişlerdi.

Yukarıdaki güvenlik açığını bile zamanında halledemeyen bir takımdan, oyun için geliştirme yapmasını beklemek zamanı gelince mezardaki kemiklerimizi sızlatır.

• Amaç yakut satmak zaten, çok bariz ama ben bu oyuna hiç para yatırmadım, kostüm/yakut etkinliği olursa biriktirip harcıyorum. 50 lvl'da kırmızı item atsın demiyorum ama belli bir noktadan sonra yeşil/mavi hatta mor bile çok işlevsiz kalıyor. Oyunun kendi dropları şuan tamamen demirhaneye gidiyor, açık ve net. O yüzden turuncu ve kırmızı droplarının arttırılması lazım. Ben 102 lvl'ım, lvl'ımın yettiği en yüksek zindan ve keşif bosslarını kesiyorum rahatlıkla ama 1 tane bile turuncu alamadım hala. Bu bir bug değil belki ama can sıkıcı, düzeltilmesi gereken bir oyun.

• Alt sandıktaki Altın külçelerini envantere alacağımız bir yenilik yapılabilir.

"Sat" butonuyla miktar girilerek buradan altınları satabiliriz.

Altın külçelerini üst üste biriktirebileceğimiz için, tek bir kare yeterli. Bu yüzden envanterimizin yanına ayrı bir kare açılıp 15 günlük 15 yakut v.s gibi yakut karşılığı bu altın karesi kullandırılabilir.

Hadi ismini de yazayım uğraşmayın ; Aurum Locus :)) Latince altın odası gibi bir şey , Gayet cool görünüyor :)

Bu altın odasının kullanım süresi bittiğinde yakutla yenilenmez ise, buradaki altınların bir kısmı yağmalanabilir. max. %10a kadar

kostümlerden birine yağmalanma oranını düşüren bir madde gelebilir.(bu kostümü giydiğinizde Aurum Locus'da %5 oranında altınınız gasp edilmez)

İhtiyaç sebepleri artırılabilir, aklıma gelenler şu şekilde;

-- Eğitim\kostüm etkinlikleri bazen çok erken duyurulabiliyor. Alt sandıktaki külçeleri 2 kez çevirip komisyondan zarar ediliyor.

-- Eğitimlerini fullemiş hesaplar fazla altınlarını kendi envanterlerinde biriktirip, ittifakı güçlendirebilir ya da level alınca açılan eğitim kademelerini doldurabilirler

-- Yine eğitimini fullemiş ya da eğitime çok önem vermeyip iteme önem verenler, malefiz satan kişilerden biriktirip malefiz satın alabilir. Oyuncularda daha gelişmiş itemlerin kullanımı artar

-- Ceza alan hesapların aşırı yağmalanmasının önüne geçilir.

• Daha önce bu önerinin yapılıp yapılmadığını bilmiyorum,yapıldıysa da güncellenmiş olur en azından.Bilindiği gibi normal keşif bölgelerinden yeni gelen yer altı parşomenleri (sebastianus-karanlık vs kısacası tümü) drop olarak düşmüyor.Ya yer altındayken bulacaksınız (çok şanslıysanız bana bir türlü uğramadı) yada eritmeden düşecek,yok eğer bunlardan bulamıyorsanız başka türlü temin edemiyorsunuz maalesef (illerin birçoğu ölü durumda markette bırak parşomeni1 tane eşya satan yok).Oyun içerisindeki normal npclerden bunlara ulaşılması istenmiyorsa eğer,sadece oyun içerisinde yapılan %10 parşomen bulma vs etkinliklerine özel olmak kaydı ile normal keşif/zindan bölgelerinden de bu parşomenlerin etkinlik zamanına özel olarak düşmesi sağlanabilirmi acaba.Bazı illerde bu tarz parşomenler o ilde bulunan hiçbir oyuncuda yok,böyle birşey olursa en azından temin etmek bir nebze daha kolay olacaktır.

tumblr_nesdjxgomq1rojpypo1_1280-gif.75852

• Daha önce bu önerinin yapılıp yapılmadığını bilmiyorum,yapıldıysa da güncellenmiş olur en azından.Bilindiği gibi normal keşif bölgelerinden yeni gelen yer altı parşomenleri (sebastianus-karanlık vs kısacası tümü) drop olarak düşmüyor.Ya yer altındayken bulacaksınız (çok şanslıysanız bana bir türlü uğramadı) yada eritmeden düşecek,yok eğer bunlardan bulamıyorsanız başka türlü temin edemiyorsunuz maalesef (illerin birçoğu ölü durumda markette bırak parşomeni1 tane eşya satan yok).Oyun içerisindeki normal npclerden bunlara ulaşılması istenmiyorsa eğer,sadece oyun içerisinde yapılan %10 parşomen bulma vs etkinliklerine özel olmak kaydı ile normal keşif/zindan bölgelerinden de bu parşomenlerin etkinlik zamanına özel olarak düşmesi sağlanabilirmi acaba.Bazı illerde bu tarz parşomenler o ilde bulunan hiçbir oyuncuda yok,böyle birşey olursa en azından temin etmek bir nebze daha kolay olacaktır.

Çok güzel düşünmüşsün. Ben il 26'da oynuyorum, bizim ilde 1 kişide karanlık parşömen var. Onun dışındaki yeraltı parşömenlerinin hiçbiri kimsede yok. 140 lvl server birincimizde hiçbirisi yok mesela. Dediğin çok mantıklı.

Çok güzel düşünmüşsün. Ben il 26'da oynuyorum, bizim ilde 1 kişide karanlık parşömen var. Onun dışındaki yeraltı parşömenlerinin hiçbiri kimsede yok. 140 lvl server birincimizde hiçbirisi yok mesela. Dediğin çok mantıklı.

aslında bunun için benim bir fikrim var. En azından bu yapılabilir.

Britanya ya geçince mersener tipleri değişiyor. Mesela samnit, seçkin mızrakçı gibi mersenerler yerine korucu, druid ustası gibi britanyaya spesifik mersenerler geliyor mersener dükkanına.

Önerim şu: Yeraltına geçince normalde silah dükkanı, zırh dkkanı gibi yerlerin içeriği değişmiyor. İşte bunun yerine değişip silah dükkanına zırh dükkanına sadece teraltına geçince yeraltına özgü ön ve son ekli eşyalar gelsin. En azından onları çekip biriktirip eritilebilir

nasıl fikir :)

giphy.gifgiphy.gifgiphy.gif

• Oyundaki ciddi eksikliklerdenbir tanesi "yeraltı orta kostumu".

britanya da zaten zından yok olsa da kostumun hicbir avantajı yok.

orta kostumde arena sirk saldırı suresi 30 saniye ve kesif x1,5 kat olabilir (x5 icin soyluyorum)

bu sekilde olursa orta ozelliklerini saglamıs olacagına inanıyorum.

belki o zaman birileri orta yeraltına girmek isteyebilir

Kendi istatistigim, diger arkadasların da cok farklı degil

Yeraltı Dünyası (50%) 620

Dis Pater`in Kızgınlığı 158

Yeraltı Dünyasının Laneti 3

Yeni hükümdar 40

• Yeraltı Dünyası (58%) 1070

Dis Pater`in Kızgınlığı 213 / 50 250

Yeraltı Dünyasının Laneti 8 / 25 50

Yeni hükümdar 71/50

Yok bir farkımız

OraNZP.pngzGyLV9.png

• Bu da süpermiş. En azından ölü illeri (yani il 30 il) diriltebilecek bir sistem. ilk 30 ilde başkasına bağımlılığı minimuma indirmek lazım çünkü oynayan yok. Hammadde, parşömen vs. bu illerde daha kolay olmalı.

• Mini etkinlik bakımından benım bır onerım olacak esya dusme sansı 30 gibi, Daha yüksek kalite eşya bulma şansı getirilebilir (5-10 oran arası) hammadde sıkıntısı azalır piyasa daha cok canlanır dusuk leveller boyle etkınlıklerde ıtem yakalayıp daha hevesli daha keyifli bir platformda oynar.

• Demirhane ve arındırmada her hammadde için ayrı ayrı ekleme butonu olsa.

Mesela anton basacağım,kristali kırmızı atmak istiyorum altındaki bir butonla kristali kırmızı;şans taşını da turuncu atabilmeliyim bunun için depodaki o renk hammaddeleri boşaltıp tek tek basmak gerçekten EZİYET basit bir düzenleme yapılabilir.

ykZCwo.png

Örneğin bunun gibi alt taraftan rengi seçip istediklerimizi atabiliriz.Farklı renk atmak istediklerimiz içinse alt butondan renk değiştirebiliriz.

Bunu şirkete tekrar iletir misiniz ?

Şirket için zor olmasa gerek ki birçok oyuncu renk ayarlaması yapmak için eziyet çekiyor.