Oyundaki Eksiklikler & Öneriler

• ++

CM4cC1.gif

https://s40-tr.gladiatus.gamef…ex.php?mod=player&p=16220

giphy.gif

Chaos isn't a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb, but they refuse. They cling to the realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.

• Oyundaki eksiklik ; ilgilenen herhangi bir birimin olmaması ,

Önerileri haftalık rapora girerde iletilir diye yazamıyorum bile. ( arşivlenmesinin diğer adı sanırım )8)

• Umutsuzum dikkate alınacağına inancım sıfır ama yinede yazmak istiyorum.

Sevgili dostlarım ve yöneticiler ,

Yakut ile alacağımız bir özellik olsun. Bu özellik tıpkı centurio gibi premium menüsünde satılsın.

Bu özellik sayesinde kutumuz da ki eşyaları kategorisine göre toplu satma imkanı sunsun.

Nasıl toplu silme varsa toplu satma da gözüksün o kutucukta ve sadece Premium menüsünden aktif eden kullanıcılar kullanabilsin.

Mesela örnek veriyorum. Tanrının Eli olsun premium eşyamız. Bu eşyayı aktif edince. Kullanıcılar 1hafta veya 14gün artık onu gameforge belirler.

Bu süre zarfında Toplu satma imkanını kullanabilsin. Tıpkı eşyaları toplu sil. Bu sayfada ki hammedeleri depola özelliği gibi.

Bİr özellik eklenmesini istiyoruz hepsi bu. Kaç yakut yaparsanız da yapın yani razıyız. Yeter ki bizi Amelelikten kurtarın.

https://r.resimlink.com/eDfwWj.pngeDfwWj.png

https://r.resimlink.com/0DosVlT.png0DosVlT.png

Teknoloji çağında yaşıyoruz iki scripte bakar bence çünkü hammadeleri toplu satabiliyorsak eşyaları hayli hayli satarız. Lütfen karşılığınıda ödeyelim hiç sorun değil legal bir şekilde oyunun bize bu hizmeti sunmasını istiyoruz.

Bunu yazan benim vayyy bee ne kadar zaman geçmiş üzerinden ama yapılmamış unutmuşum bile böyle bir öneri verdiğimi teşekkürler gameforge :(

2018 yılında yazmış olduğum öneriyi tekrar okuma fırsatı verdiğin için teşekkürler gameforge.

Önerimi halen mantıklı buluyorum ve revize edecek olursam.

Oyuncular Gameforge Jetonları kasabilir bunlarla çeşitli premium eşyaları elde edebilir.

İnsana birşeyler kazandığını hissettirmek güzeldir çünkü gece 1 de oyun yenilenince 1tane arena saldırısı atıp hazine sandığı almaktansa.

Sürekli oyuna dahil olup jeton kasmayı tercih edebilirim.

Diğer Madalya sistemi de çok güzel olucaktır. Oyuncuların profilinde Şu kadar Yıllık üye şu başarısı var falan filan.

Eskiden Yalın Galibiyet vardı 14gün centurio (2010 falan )hediye ederdi falan yani ah be gladiatus yıllarımın oyunu.

Taverna da zindan vardı örümceğe yenilmiş oyuna küsmüştüm :) :)

Ateş kule kalkan düşürüp teslim ederdik.

Keşife çıkınca 10dakika 30 dakika 60 dakika diye seçenek sunardı.

Ne oyundu be şimdi ki haline bak eski haline kıyasla çok değişti ama işte ama işteler bitmiyor.

İttifak savaşları sonucu kazanan ittifak karşı ittifağın bankasında ki belirli bir miktarda ki altını yağmalıyor.

Bu yağmalanan altın kazanan ittifağın kasasına geçiyor.

Buraya kadar herşey normal önerim şudur.

Kazanan taraftan Galip çıkan gladyatörlerde Ödüllendirilsin ben örnek olarak altın ile ödüllendirdim.

Ama siz altın yerine Gameforge Jetonu Ödülü verebilirsiniz.

Gameforge Jetonu bu oyuna şart.

Arena birincisini yener ve 10k altın üzeri para kazanırsanız yine gameforge jetonu kazanın.

Gameforge Jetonları ile de bazı premium eşyaları elde edebilelim.

https://r.resimlink.com/dLKe8UNa.png dLKe8UNa.png

Edited 4 times, last by revolte101 ().

• nemessis smodum halimizden memnunuz oyuna yenilik gelmesin ve bizim önerimize neden ihtiyacınız var.

oyuna il birleşimi geldi global pazar geldi tüm paketleri sat butonu geldi britanya için yeni zindanlarda geldi daha sayimmi yeni parşomenlerde geldi arena ve sirkteki rakiplere ve yeraltı npc lerinede dengeleme geldi daha ne olsun!

• eski sistemdeki gibi kolay orta zor görevler gelse çok iyi olur.

şuan ki sistemde halen yeşil item veren görev var sene 2022 ayıltın şu oyunu lütfen...

"Zor" diye nitelendirdiğiniz kelime düşüncede bitiremediklerinizden ibarettir.

28.12.2017 Nebiii

• Zamanında yılmadan usanmadan bütün forum önerilerde bulunduk yazdık ama kaale alan olmadı. Senelerce bu oyunu oynadık yaklaşık 2 senedir oynamıyordum bir döndüm ki değişen hiç birşey yok herşey aynı. Eski alışkanlıklardan dolayı başlayan biraz oynuyor monotonlaşınca yine bırakıyor onun dışında devam eden az kişi de emeğini hiç etmek istemiyor. Bu kadar güzel potansiyeli olan bir oyun birşeyler yapılmak istense bugün çok farklı bir durumda olabilirdi.

• Öncelikle herkese merhaba,

Benim Zaferler (Victories) hakkında bi önerim var. Bu kısımdaki puanları topladıkça hiçbir bonus kazanmıyoruz bu durum da zaferlerin bi anlamı olmamasına neden oluyor (ünvan seçmek dışında ama ünvanlar da hava atmak dışında bi işe yaramıyor, ne kadar hava atılıyorsa zaten) bence. Zaferlerde puan kastıkça belli puanlarda bazı bonuslar gelse karaktere güzel olur. Mesela:

50 Puan = %10 daha fazla itibar

100 Puan = keşif, zindan ve arenalarda %10 daha fazla altın

200 Puan = %5 daha fazla item düşme şansı

300 Puan = turuncu kalite item düşmesi için %5 daha fazla şans gibi.

Tabi bunlar çeşitlendirilir; demircide daha hızlı eritme ve item üretme, x1,2 başarı şansı, daha yüksek kalite item dövme için şans, sayılar falan da değişebilir. Başarıları zaten tamamlamak baya uzun sürüyor, uzun zamandır oyunu oynayan oyuncular da bi süre sonra oyundan bıkıyor sürekli aynı şey olduğu için, bu şekilde hem uzun süredir oynayan oyuncuları oyunda tutmak kolay olur hem de bu oyuncular oyuna verdikleri emeğin ödüllendirildiğini gördüğü için sevinir.

Bu yazı yetkililer tarafından ne kadar dikkate alınır bilmiyorum ama ben şansımı bi deneyeyim dedim.

Kılıcınız keskin, yağmanız bol olsun.

Herkese iyi forumlar.

• Şu konu 2018 de açılmış.

O kadar çok doğru yerlere değinen oyuncu olurken bir tanesi bile yenilik olarak gelmemesi oyunu oynamayın bu oyuna yenilik gelmeyeceği anlamına geliyor sanırım.

***Biz en ufağından il birleşme istedik bugün görüyorum ki il 52 açılıyor.

Gerçekten şu konuya bir yönetici gelsin bari il birleşimi şu tarihte olacak desin bizde ona göre oyuna ara verelim.

Bazı kitleler için yeni il güzel olabilir ama bazı kitlelerde il birleşsin ki tek oynamayayım düşüncesinde adam yıllarca emek veriyor bu eski illerde.

İl birleşimi konusunda rica ediyorum bir açıklama getirin lütfen.

FastFooD  Claudius

28.12.2017 Nebiii

• son güncellemeleri takip etmediğinizi düşünüyorum. Oyun Global olarak birleşim sürecine girdi. Bir çok ülke sunucuları birleştirildi. Birleşimler planlandığı gibi 2(aksiliklere göre belki 3-4) parça halinde gerçekleşecek. ilk part tamamlandı. Oyunun Tamamen globalleşme süreci sonunda oyun mekaniğinde çok büyük değişiklikler olmasa da yenilikler eklenecektir.

9YBb7k.jpg

Ticket Sistemi | Oyun Kuralları |Bana Ulaşın

Yüksek bir mevkiye yerleşen alçak bir kişiden daha kötü bir şey olamaz. / Claudius Claudianus

try { legalGame(); } catch (Exception banned) { MessageBox.Show(banned.Message); }

• açıklama için çok teşekkürler :) yenilik kelimesini duymak güzel umarım tat verir oyuna gelecek yenilik.

28.12.2017 Nebiii

• Kostüm değiştirmek için 24 saat bekleme süresi artık çok saçma bence, eskiden yeraltı kostümleri yokken olabilirdi ama artık anlık kostüm giymek gerekebiliyor, yeraltı kostümü giymek istedim bugün müsaitim diye ama dün keşif ve zindanı yüzde 20 azaltsın diye giydiğim kostümler yüzünden bugün yeraltı kostümü giyemiyorum. Bi düzenleme yapılması gerekiyor

• Çok büyük rica ederek önerilerimi paylaşıyorum..

Oyun ileri seviyelerde monotonlaştığı için,

120den sonrasına zindan getirilebilir.

140 sonrası keşif patronlarını yenmek imkansıza yakın olmasından dolayı yeni parşömen ekleri getirilebilir.

Sandıktaki ürünleri otomatik satma seçeneği gelebilir (bu özellik, yakut ile alınabilir bile olsa mutlu edecektir)

son olarak ve çok uçuk bir öneri olarak;

Yeni bir bölge gelebilir bu da level aralarına koyulabilir, örn 40-45-50.....120-125-130 keşif patronları gibi..

Edited 2 times, last by NightWishh ().

• İyi forumlar..

Acaba il 50'nin globale taşınması mümkün müdür?

Ben birleşecek sanıyordum ama öyle bir durum malesef ki söz konusu değilmiş.

Saldırabileceğimiz kimse kalmadı oyunda. Bu da sıkıcı oluyor.. Provinciarum arenada kimse yok:)

Uzun zamandır emek veriyorum, emeklerim boşa gitsin istemiyorum. Lütfen dikkate alır mısınız..

• Arka plan için yeni manzaralar eklenebilir. Zaman içinde oyun görselleri sıkıcı olmaya başlıyabiliyor.

• Oyuna yeni bölgeler keşifler zindanlar ekler gelmesi gerektiğini zaten bir çok kişi değinmiş benim önerim ilk olarak oyun artık diğer web tabanlı oyunlar gibi hilelere scriptlere ve botlara karşı çok büyük mücadeleler vermiyor doğal olarak belli bir kitleyi de kaybetmek istememesi şirket politikası açısından mantıklı benim önereceğim şey şu botu oyun içine entegre edip onuda yakutla çalıştırmak hem oyuncuların kafasını rahat ettirir hem de illegal kazanımları engeller ki eminim bu özelliği en son gameforge getirecek zor değil sadece zaman meselesi. Diğer düşüncem zindanlardaki exp miktarı keşiflerle eşitlenmese bile zindanların da bir çekiciliği olması gerektiği çünkü 2 3 exp çocuk oyuncağı gibi zindanın çekici yanı yok expi arttırılmalı. Anlaşmalara yenileri eklenebilir yada bir değişim yapılabilir daha efektif olacak şekilde. Örneğin Quaester mührü ne işe yarıyor hiç bir anlamı yok kaldırıp yeni bir anlaşma eklenebilir. Oyunun etkinlikleri genel olarak bence yeterli fakat bir kaç gereksiz etkinlik var ne bileyim arenada altın artısıdır vs. bunlar kaide değer bir anlamı yok daha güncel etkinlik getirelebilir farklı etkinlikler mesela giriş etkinliği var onların içeriği de değiştirilmeli en azından hammadde vermeli yada ne bileyim 1 hafta giriş yapan art arda 1 2 gün centruio gibi Puzzle etkinliği mesela her oyunda kullanılan genel bir etkinlik belli başlı görevler yaparak ne bileyim işte boss keserek puzzle parçası verilebilir parçayı tamamlayana 10 20 yakut yada değerli hammeddeler.Oyuna bence kesinlikle eklenmesi gereken bir sohbet penceresi var ama bu sohbet penceresi yeterli değil oyuncuların ticaret yapabileceği konuşabileceği daha aktif kullanılabilen bir pencere. Yani tabi bunlar benim düşüncelerim.Olur olmaz orası şirketin kazanç politikasına bağlı ama değişim şart orası kesin.

• Merhaba,

0:00:00 20.11.2023 - 23:59:59 22.11.2023

• Demirci ve dökümhanede +%50 başarı.

Burada bir hata var çevirinizde.

Doğrusu dövme ve dökümhanede eritme süresi (-%50) olacak.

Bilginize.

28.12.2017 Nebiii

Edited once, last by Valarmorghulis ().