il 32 yeraltı NPC sorunu

• Diğer x1 illere göre x5 ili olan il 32'nin yeraltı NPC leri çok zor ..

Zor düzeyi kastetmiyorum bile .. Normal düzey yeraltındaki NPC'ler genel olarak her şekilde benden güçsüzler ama ne oluyorsa yeniyorlar .. Durduk yere 3-5 yakut gidiyor .. En kısa zamanda buna bir çözüm getirilmesini istiyorum..

Ganimedes

Claudius

Snape

NuGGeT

Chriger

ObiWan

Asklepios

aoulpdad5bf.png

Edited 3 times, last by RapCoasT ().

• Merhaba sevgili RapCoasT ;

Hesabınıza şöyle hızlıca bir göz attım ve bu isyanınız biraz şey gibi olmuş, mmmm, şey, "kol bozuk" gibi :)

Mevcut eşya düzeninizde Rhadamanthys npc'sine bir iki defa malup olmanız o kadar olası ki nasıl anlatsam bilemiyorum.

x5 ile alakalı söyle ufak bir problem var.

Normal illerde yavaş, pekiştirerek bir tık daha sağlam ilerliyorsunuz fakat x5'te öyle değil freni boşalmış kamyon gibi yokuş aşağı haldur huldur seviye atlıyorsunuz bu hususta eşyalar ve eğitimler normal illere göre aslında biraz geriden geliyor.

Şunuda ekleyeyim x1 vaşağı ile x5 vaşağı tam olarak denk sayılmıyor fakat aradaki hız farkı ile eğitimi doğru bir orantıya sokabilirsiniz.

Bir tık beceri ve çevikliğe ihtiyaç duyuyorsunuz ve sanki 2 seviye sonra daha rahat edeceksiniz gibi geliyor.

Yer altı 100 seviyede açılıyor olabilir fakat bunu minimum sistem gereksinimi olarak görmeniz gerekiyor. 100-110 arası yer altı istediğiniz tadı vermeyecektir.

Not: eğitim artık gereksiz yeeeaaa oyun yakut ve eşyaya bakıyor. Bu yanılsamaya düşmeyin.

9YBb7k.jpg

Ticket Sistemi | Oyun Kuralları |Bana Ulaşın

Yüksek bir mevkiye yerleşen alçak bir kişiden daha kötü bir şey olamaz. / Claudius Claudianus

try { legalGame(); } catch (Exception banned) { MessageBox.Show(banned.Message); }

• Ben daha çöp hesapla da yeraltı yaptım ama yenilmeden ilerledim..

x1 yeraltisi ile x5 yeraltisi ayni mi bunu soruyorum?

Eğitim dediniz de bir anda bütün egitimleri fulleyemeyiz , illa zombi olup durmadan uw3 girip (hesabima bakin gene eski raporlardaki uw3 deki sfenkse 8.de gecebildim) ancak öyle egitimleri -110 dan önce fullenir..

illa hesabimiza beceri ve ceviklik anlasmasi acmak lazim ?

Yeraltina bu kadar yakut gidecegine sanki oyun beceri ceviklik anlasmasi ac öyle dene gibisinden uyguluyor.. Zaten apollosuz yeraltina girmeye kalksan yansimayi sansina gecip o kendinden gucsuz olupta npcleri yenmek bi hayli zor ..

Zatem beceri ve ceviklik eksik demissiniz , bu beceri ve cevikliligin oranlari isabet kritik engelleme vs. ye yaramiyor mu? ee o olasiliklar da rakibimden gene fazla ama ne hikmetse bana fark atabiliyor.. Ceviklik statum sanki cok dusuk gibi demissiniz ama daha yeni level aldim sadece 5 eksik , beceride 29 eksik .. Benim levellerimdeki bircok oyuncunun daha böyle esya ve egitimlere sahip oldugunu dusunmuyorum her ne kadar özen de göstermesem de..

Ama ben en kisa zamanda ne varsa fullerim esyalarida olabilecek en iyi sekline sokarim eger ki gene sacma sapan yenilgiler olursa o zaman verdigim emekleri bana kim ödeyecek?

Ek olarak Rhadamanthys npc sine 4. de gecmisim .. Raporlari bende birdaha inceledim ama gene de max 2. de gececek durumum varmis yarin statu durumunuda burada paylasirim .. Arenadaki tuhaf sonuclar ne yazik ki yeraltinda da göstermeye basladi

Herkesin görmesi acisinda da

x1 serverden 105 lw sfenkse karsi ve x5 serverden sfenkse karsi raporlari gosterecem oglen... her ikiside zor duzey yeraltindan aradaki farki görün

aoulpdad5bf.png

Edited once, last by RapCoasT ().

• Şöyle yapalım mı o zaman şirketten yer altı zindan npc'lerinin win varyasyonlarını isteyelim (gelirse) gelen raporlara göre mevcut hesabı karşılaştıralım.

Az önce söylediğim durum dışında anormal bir şey var ise şirkete geri dönüş yaparken elimizde kapı kanıtımız olur.

Oyuncular npc'lerden dertli demektense bakın sevgili GameForge Dev'i bana söylediğiniz minimum varyasyonlar bunlar, oyuncu bu, sonuç bu.

Bu nedir şuna ivedilikle müdahale edelim demek çok daha hızlı sonuç verecektir.

Sizden beklediğim bir sonraki yer altı deneyiminiz öncesi bana ulaşmanız ki anlık değerlendirelim :)

9YBb7k.jpg

Yüksek bir mevkiye yerleşen alçak bir kişiden daha kötü bir şey olamaz. / Claudius Claudianus

try { legalGame(); } catch (Exception banned) { MessageBox.Show(banned.Message); }

• Saçma sonuçlar var , tıpkı arenadaki sonuçlar gibi ama buna GF nin cevabi vardir bende olsam ayni seyi derim %100 isabet ve kritik olmadan kesinlik diye bir sey yoktur demek gayet kolaydir..

Ee her seyi zaten %100 yapamiyoz peki biz komple bu yendigimiz kisileri de sansa yeniyoz demektir.. Eski düzende karizma 100 fazla olunca %100 lük bir etki oluyordu diye hatirliyorum o düzene uygun bir sey gelmedikce bu durum da duzelmez..

Ben 105(x1) ve 107(x5) seviyelerde uw3 icin sfenkste deneme yaptim statu farklarini es gectim ona hic deginmiyorum bile ama ordaki sfenks ile diger taraftaki sfenks arasinda en ufak benzerlik yok 2 seviyede bu kadar hasar ve zirh farketmez.. Eder derseniz 105 lw ide hemen 107 yapip deneme yaparim ama ben hakli cikarsam GameForge den de 10k yakutumu isterim

Hatta x1 serverdeki 157 levellik hesaptaki zor duzey yeralti ile x5 serverdeki 130 levellik zor duzey yeralti hemen hemen ayni ..

Arada 20 30 level fark var..

Yakinda bu x5 tekiler 150 160 level oldugunda butun esyalarini luci karanlik luci cehenmemv2 ile harmanlayip silahinida gratius ön ekli son ekinide gene yeralti eki yapsa kritiginide luci kanat gibi esyalarla fulleyip zirhinida sebastiyanus dunya ile duzenlese zaten üst düzey bir oyuncu olur ama gene de o level de o yeraltini yenemez , yenemeyince de cozumu kalmaz cunku en iyi kombinlerini yapmis olur

aoulpdad5bf.png

• 2 seviye fark dünyayı değiştirir böyle bir genelleme yapamayız.

Hemen bir bakkal hesabı yapalım.

105-107 lv arası ortalama yuvarlak 5k tecrube puanı var.

5k tp elde edene kadar toplanan ganimet ile demek ki bahsi geçen npc full eşya ve eğitimine yatırımı yapmış,

siz biraz har vurup harman savurmuş gibi oluyorsunuz.

Siz gelişken npcler yan yatacak değil ya ?

Şuan ki durumunuz ile Rhadamanthys'ı teklemeniz için sabah kahvaltıda yürek ve bolca bal yemeniz, boynunuzda at nalı, elinizde tavşan ayağı ile çok sağlam hayır duası almanız ve bolca sadaka dağıtmış olmanız gerekiyor.

Bilemiyorum daha açık nasıl anlatırım :) 4'te almışsınız 14'te değil.

Yer altı o kadar basitleştirilmiş mantıkla üretilmiş olsaydı herhangi bir keşif bölgesinin zindanına tanımlanırdı değil mi ?

Arenadaki sonuçlara gelirsek tamamen Murphy Kanunları geçerli.

Saldırınız da yüzlerce olasılık hesaplanıyor ve az çok Murphy Kanunlarına hakim isek bir yere ulaşmak istediğinizde gittiğiniz yolda bir çok sonuç varyasyonu varsa mutlaka felakete sebebiyet verecek olan başınıza gelir. Bazende gelmez :)

9YBb7k.jpg

• x1 ile x5 yeraltı bence de farklı.. S6 da yeraltı için yakut harcadığımı hatırlamıyorum bile kolay/zor fark etmeden. X5te yakutsuz bitirdiğim zamanlar oldukça nadir... İki hesabın arasındaki eğitim vs. Bayağı farklıydı üstelik. Her zaman nasıl orda yakutsuz bitirebilmişim diye şaşırıyorum.

• Beni anlayan biri çıktı sonunda EdynohE ..

Claudius , 2 level çok fark yaratirsa o zaman x5 serverin levelini düşük tutacam , x1 serverinkini yüksek tutacagim bakalim NPC ler nasil olacak..

aoulpdad5bf.png

• Tahminle olmaz bu iş.

Soruduk öğreneceğiz.

Farklı mıdır? Minimumu nedir? Neye göre hesap kitap çıkarıyor.

Bilgiyi isteyenin bir yüzü kara vermeyen ? :)

9YBb7k.jpg

• Il32 acilali bayagi oldu , kimse mi bu konudan dertli olmadi ya da farkinda olmadi ben hayret ediyorum.. Umarım çözülür

aoulpdad5bf.png

• Özellikle Dis Pater yaratığında şans faktörünün aşırı olduğunu düşünüyorum yansıma hariç tabiki o fifty fifty.

Seviyemin 34 seviye üstü NPC lerle karşılaştım Zor seviye yer altında böyle örnek vereyim. Eğer seviyeniz yükseldikçe maksimum düzeye geçmezseniz item ve eğitim (kutsama dahil) konusunda inanın içinden çıkılmaz bir hal almaya başlıyor.

Screenshotlarla yani resimlerle bu durumu bana özelden ulaştırabilir detaylı bir açıklama ile yazabilirsiniz bizlerde inceler eğer gerçekten bir hata olduğunu düşünürsek bunu şirkete iletmek için elimizden geleni yaparız.

Her iki yönlüde katılıyorum yeraltı elbet zor olmalı çünkü getirisi büyük ama mükemmelliyet derecesine erişmiş bir gladyatör içinde imkansız sonuçlar vermemeli. Bu konuda her türlü aynı fikirdeyiz.

• Yakutun kaçı kaç kuruş tanesi 18kurusa geliyor.

Çiklet dediğin şey 25 kuruş.

Ötekini 10 dakika ağzında geveleyip tükürüyorsun, bu sana npc kestiriyor.

Sok bakalım teraziye şimdi :)

9YBb7k.jpg

• Modum ben size anlatamiyorum herhalde kutsama diyorsunuz da acmaya mecbur muyum ben ? Eskiden kutdama kullanan yoktu bile simdilerde populer oldu..

Ben hicbir sekilde x1 serverlerde yakut harcamadim desem yeridir yeralti icin .. Ama size farkliligi gosterecem..

Zaten zor kostum icin girdiyseniz genel olarak levelinizin +30 fazla cikiyor..

Ben diyorum ki dis pateri rahat yeniyorum sfenks denilen illeti en son girdigimde 8. de yendim ki zaten oyle zirhli ve hasarli birini yenmek imkansiz gibi bir sey ama ben boyle bi npc ile x1 serverlerde karsilasmadim imkani yok yani..

aoulpdad5bf.png

• Kutsama kullanmadığımda yakut harcamadan mümkün değil kolay yeraltı hariç bitiremiyorum.

Senin sfenkste hata olma ihtimali yüksek evet fazla hasarı olan bir NPC ama %100 çift vuruş atıyorsun ona karşı en azından ben öyleyim.

Karizması full olmayan bile olsa en az %70 çift vuruş atar Sfenkse.

• Sgom npc kestiriyo falan derken sanki ülke fethediyoz :D

Ben oyundan zevk almak icin oynuyorum illa zevk almak icinde parami harcamam lazim.. Valla GF yakut dusurme etkinligi verio fazlasini aliyo.. Oyunu kuranlari protesto ediyorum..

Kutsama kullanmadığımda yakut harcamadan mümkün değil kolay yeraltı hariç bitiremiyorum.

Senin sfenkste hata olma ihtimali yüksek evet fazla hasarı olan bir NPC ama %100 çift vuruş atıyorsun ona karşı en azından ben öyleyim.

Karizması full olmayan bile olsa en az %70 çift vuruş atar Sfenkse.

Hah ben işte x1 serverde kutsamasiz zora girdim 1. ve 2. bolgelerde hic guclendirici kullanmadim .. 3.ve 4. bolgelerde guclendirici kullandim onuda sirf fazla var diye otelemeyim diye .. Hatta ve hatta arenadan saldiran oluyor bende 100k altin verecek diye yeraltini bile dusunmeden intikam atiyorum.. Ama 32 de durum vahim.. Npc 10k vuruyor , x1 de 5k yi gecmiyor desem yeri olur

aoulpdad5bf.png

• Şans faktörü burda da işlemiş başka bir açıklaması yok buna çözüm getirilmesi lazım.. Bak o kadar yenilmişsin yenilmesen başka yerlere vuruş yapsan belki parşömen düşecek ama olmuyor işte hep zarar ettiriyor .. Yakut harcattırıyor

aoulpdad5bf.png