Nowy system zwojów

 • Cześć, chciałbym zaproponować. pomysł odnośnie wprowadzenia nowego systemu do gry. Wiem, że Gladiatus to już raczej trup i nie ma co liczyć na nowości, ale warto spróbować przedstawić coś, co mogłoby być przeznaczone dla wyższych lvli w związku z brakiem zwojów do tworzenia eq w okolicach 200 poziomu i trudnościami z pokonywaniem bossów na wyprawach 170+. Mianowicie: stworzenie nowego npc, u którego przy określonej szansie (może być 25% za złoto i reszta za rubiny analogicznie do magusa) moglibyśmy łączyć jednakowe zwoje ze sobą np.: łączenie 2x zwoju piekła skutkowałoby losowym podwyższeniem jego poziomu w przedziale 1-3, każde pomyślne połączenie dodawałoby dodatkowy bonus do takiego zwoju w przedziale procentowym powiedzmy 1-15% lub o surowe wartości np. +1 obrażeń itp. (do zbalansowania i sprawdzenia). Taki system nie tylko umożliwiłby tworzenie ekwipunku dla graczy z poziomem 200+, ale też urozmaicałby rozgrywkę na niższym poziomie dodając świeżości do buildów, a nie kucia setny raz tego samego zastawu od konkretnego poziomu. Dodatkowo zwoje zyskałyby na wartości i nie musiały być sprzedawane do handlarza kiedy cały serwer już się ich wyuczy. Takie ulepszone zwoje mogłyby wymagać większej ilości surowców do wykucia przedmiotu. Wypompowywałoby to też złoto i surowce z serwera, bo wiadomo, że na wyższych poziomach nie ma już co z nimi robić. Oczywiście głównym argumentem dla właścicieli gry byłoby wydawanie rubinów przez graczy na ten nowy system.

  Pozdrawiam.

 • Ta gra nie potrzebuje żadnych półśrodków tylko rozwiązań, które faktycznie rozwiążą pewne problemy. Nie potrzebujemy drugiego Magusa bo i ten jest niemal bezużyteczny a poza tym to ogromne szulerstwo w tej grze. Wydawać gold (kwestia jeszcze ile będzie ta przyjemność kosztować) na coś bo przyniesie niewielkie korzyści raczej nie ma sensu. GF lubi to bo może przynosić $ a na tym przecież najbardziej im zależy.


  Podniesienie statystyk o jakiś względnie niski % czy jednostwe poziomy w górę to zmiana, która nijak nie pomoże w ubijaniu najwyższych przeciwników w Brytanii. Nie pomoże też graczom powiedzmy 200+ w tym, aby osiągnąć 50% bloku oraz krytyka przy odpowiednio wysokim dmg i pancerzu a napewno nie pomoże graczom 250+, którzy muszą latać z wojakami max 231 lvl bo to najwyższy lvl wojaka w tej grze (Quinty wąwozu). POTRZEBUJEMY NOWYCH ZWOI. Takich w głównej mierze dla najwyższych poziomów ale również i kilka niższych co pozwoli na budowanie postaci w oparciu o nowe trendy.


  Tylko takie rozwiązanie wpłynie na większą grywalność wsród graczy, gruntownie zmieni również aktualne schematy eq na dane poziomy i sprawi, że Antenociticus przestanie być jedynie postrzegany w kategoriach żartu programistów.


  New Scrolls Suggestion


  Tutaj już proponowano pewne fajne rozwiązania. Trochę czasu minęło od opublikowania tego i wydaje się, że potrzebujemy jeszcze lepszych prefixów/sufixów z jeszcze wyższym poziomem.

  juve - prowincja 55EN

 • Zdecydowanie jestem za, ta gra potrzebuje uaktualnienia, nie tylko dla najwyższych lvli, ale i ogólnej poprawy grywalności, ponieważ moim skromnym (i nie tylko moim) zdaniem, system naprawy przedmiotów nie sprawdził się i zamiast uatrakcyjnić grę spowodował, że marnujemy czas na przeciąganie w tą i z powrotem przedmiotów do naprawy, nie ma to niczego na celu, co to wnosi do gry? Rozumiem surowce wykorzystywane do wykuwania/ ulepszania, ale system naprawy to nieporozumienie.


  Czy ktoś z administracji przegląda to forum w ogóle? dostaniemy jakiś feedback?

 • Przeglądamy, jakby nie było, polubienia postów wskazują na to, że to czytamy..


  Jakby co, gra się nie cofa. Jak coś zostaje wprowadzone to już zostaje.


  Warto też nadmienić, jak ktoś z Administracji się już udziela, to podaje już konkrety.

  Skoro tego nie ma, znaczy, że nic się nie pojawiło. Chociaż na niektóre odpowiedzi też czasem trzeba poczekać.

  GA Gladiatus.uk

  International servers


  GA Gladiatus.se


  GA Gladiatus.pl


  SMod Gladiatus


 • Przede wszystkim dodać nowe zwoje 200+lvl + nowych npc 200-300lvl, a jeśli tego złota faktycznie jest za dużo to podnieść cenę treningu. Dodatkowo skalibrować przeciwników. Myślę że nie jest zbyt trudne do dodania, a trochę by poprawiło sytuacje dla wyzszych lvli.

  Poza tym, gra się robi nudna powyżej lvl120, ale to znany problem od lat

 • Ok, a więc czekamy na jakieś konkrety, obecnie gra kończy się na 120lvlu...

  Edited 2 times, last by miki7776 ().

 • *monotonna gra i owszem, ale normalna gra była do czasów lochów kiedy przygotowywało się ustawienia pod lochy. o robieniu minikillera nie wspomnę, a wyprawy były tylko ewentualnym dodatkiem

  nic tego już nie zmieni, gra jest jeszcze podtrzymywana, bo jeszcze jest rentowna, ale nie w kontekście jej rozwijania, dlatego mamy co mamy

  tak jak były inne projekty, np. metaldamage. póki jest jeszcze zysk ze sprzedaży rubinów na starych serwerach i skokowy zysk na nowych serwerach to gladiatus będzie dogorywał, aż reszta z reszty graczy odejdzie i wtedy zamkną projekt

  Gram tylko na s25-pl, rafles.

 • gra się zaczyna na 120 lvl'u wraz z klikaniem w Brytanii :P

  Widzę, że koleżanka starego gladiatusa nigdy nie ogrywała... jeżeli dla Ciebie sensem gry jest tylko klikanie wypraw, to po co w grze jest system najemników i lochów? po 120 lvlu to po co ma się tych najemników, do klikania Dracolich'a do usranej śmierci? Zupełnie nie rozumiem Twojej logiki

 • Mam większe pojęcie o "starym gladiatusie" niż Ci się wydaje :P Inna kwestia, że gra się zmieniła i stategie na grę również. Obecnie nikt nie bawi się wyłącznie lochami czy tworzeniem minikillerków. To dawno przeminęło i najprawdopodobniej nigdy nie wróci (no chyba, że powstanie retro kopia gladiatusa, która będzie wiernie odwzorowywać grę tamtego okresu).


  Po co system najemników oraz lochów? To proste. Lochy zwłaszcza te najniższe oferują świetny drop. Zwłaszcza na nowej prowincji dużo łatwiej jest wyrwać wartościowe klamoty niż na aukcjach, które są mocno oblegane. Redy również trafiają się na dość niskich poziomach co jest raczej mało prawdopodobne w przypadku wypraw. Dodatkowo satysfakcja z pokonywania każdego bossa na najniższym możliwym poziomie a także dodatkowe wartości exp'a czy sławy. I w zasadzie na 120+ mało kto skacze z Brytanii do Germanii aby regularnie bić lochy z których leci w większości marny zielony drop xD


  A wojacy nie służą wyłącznie w lochach. Walczą również na Circus Provinciarum, gdzie losowość nie daje tak mocno popalić jak na zwykłej arenie. Zadania z Panteonu dobiera się głównie pod walkę na CT/CP co zapewnia sporo exp'a/honoru. I nie muszę chyba tłumaczyć, że zakładając trudny strój z Hadesu raczej pasuje mieć zadbanego klona oraz komplet pomocników :P


  Dlaczego uważam, że gra rozkręca się na 120+ ?

  - Od tego momentu wchodzimy do Brytanii, gdzie przedmioty pom oraz red zdecydowanie najliczniej widujemy w całej grze a drop zwłaszcza wartościowy bardzo cieszy.

  - dużo więcej zdobywamy składników typu Almandyn, Sugilit, Łuska Hydry itd, które pozwolą Nam na wartościowe kucia z wykorzystaniem zwoi Hadesowych

  - jest sporo fajnych kombinacji eq właśnie ze zwojami hadesowymi

  - każdy raczej ma maxy podstaw więc dużo większą uwagę przykłada się do eq co weryfikuje graczy.

  - kucie też nie na zasadzie: "nazbierasz=wykujesz" tylko już raczej "pokolorujesz=wykujesz".

  - bossy Brytanii (nie licząć Kasjanina) to też niemałe wyzwanie aby regularnie ich zwyciężać.


  Także dla pewnej grupy graczy najniższe poziomy są najciekawsze a dla innej jest sytuacja zupełnie odwrotna. Grunt by ta gra sprawiała fun nawet w jakimś tam małym elemencie gry.


  Temat dotyczy nowego systemu zwojów. Gracze poniżej 150 poziomu raczej nie znają tego problemu bo możliwych kombinacji jest jeszcze stosunkowo dużo. Problem występuje dopiero wyżej, gdzie możliwości szybko się wyczerpują.

  juve - prowincja 55EN