GladiatusTR Takımına Sorun

• ağzınızdan bal damlıyor :) ama açıklama için sonlarını beklemeyelim ortasına doğru açıklarsınız diye umuyorum

Yöneticim ne zaman açıkla derse.

Snape liderim birleşim için mutlu ettiniz bizi öncelikle sağolun, lakin x1 serverlar için bir hız artırımı, server değişiklik kartı veya aynı hız altında birleşim gibi çok çok daha önemli konular konuşuldu mu ?

Bilgilendirir misiniz ?

Teşekkürler..

• Merhaba,

Lütfen başlığa uygun mesajlar atınız.Oyun ile ilgili her türlü sohbetlerinizi geri bildirim ve tartışmalar konumuzda yapabilirsiniz.

Mesajlarınız taşınmıştır.Fakat konu harici attığınız mesajlar kaldırılabilir.Lütfen mesajlarınızı atarken konu başlıklarına dikkat ediniz.

Keyifli oyunlar&forumlar.

• Snape geçenlerde sormuştum lakin bir cevap gelmedi, birleşimden sonra x1lere yönelik extr bir çalışma var mı ? Hız artırımı vs.

Şuanlık yok.

Anlaşılan oyuncular ne derse desin ne isterse istesin, ne yaparsa yapsın kimsenin umrunda değil, ben açtığım yeni ile bakarım diyor şirket. Artık işin şirkette bittiğine inanmıyorum. Sizin gerekli baskıyı yapmadığınızı düşünüyorum. Snape

Çünkü başka bir açıklaması olamaz. 10 11 yıllık oyuncu gelip ricada bulundu. Daha ne diyelim sözün bittiği yerdeyiz...

• Ramazan ayına özel neden etkinlik yok?:|

Cadılar bayramı yumurta etkinliği oluyor ama?^^

30 gün boyunca bir tane etkinlik olabilir. X/

Güzel bir bonus mesela :whistling:

• Evet haklısınız, koskoca Gameforge x1'ler için benim baskı yapmamı bekliyordu. '' Snape bize baskı yapsa da bir şeyler yapsak '' :)

Arkadaşlar öncelikle tarayıcı oyunlarında birleşim yapmak çok zor bir iştir. Sonuç olarak bir hesabı, başka bir sunucuya kayıpsız / eksiksiz bir şekilde taşımaya çalışıyorsunuz. Bunun gibi binlerce hesap var. Bu işlem sadece hesaplarla sınırlı kalmıyor. İtemler, marketler, ittifak binaları vb. bir çok şeyi kapsıyor ve çok dikkat gerektiren bir işlemdir. Herangibi bir aksilik ve problemde birden çok hesapta kayıplar oluşabilir. ( Bir önceki birleşimde birden fazla hata ve ittifak binalarında kayıplar yaşandı )

Şirkete her hafta Perşembe günü raporlama yapılır. Her ülke yöneticisi sorumlu olduğu ülke hakkında raporlama yapar ve bu raporlar okunur. Bu işlem fix olarak her Perşembe günü yapılmaktadır. Bu raporlamalarda birleşim zaten hep en öncelikli konudur ve sürekli gündemdedir.

8 Yıldır buradayım ve tek bildiğim şey '' Şirketin her şeyi planlı yaptığıdır. '' Yani sunucuları birleştirdik, hemen arkasından X1'lerin hızlarını arttıralım gibi bir düşünce peşine düşmezler. Böyle kararlar verilmeden önce büyük toplantılar yapılır.

Şirkette 9 - 6 Masabaşı çalışan PCM'ler bile bunları bildirse her şey Product Manager ve Portföy Müdürünün elinde ve onayındadır. Kaldı ki Gladiatus topluluğunda en çok sesi çıkan, en çok geri bildirim yapan kişi de benimdir. Bunu size kanıtlayamam fakat şirket görüyor ve biliyor.

Saygılarımla

• Snape liderim 2018 haziranda yapılan yayında,ürün müdürün pro arenaların ayrılmasına söz verdiğini söylemiştiniz.3-4 gün önce bu durumu sorduğumda bunun için henüz erken olduğunu söylediniz,bu düzenlemenin yapılması için x5 il sayılarının çoğalmasımı bekleniyor acaba? (merak ediyorum,hangi sebep ile beklendiğini) biliyorum maalesef herşey ürün müdürü onay verdiğinde yapılıyor ama,bizimde merak ettiğimiz şey şu x5 dışındaki illerde oynayan kişilerin yaşadıkları sıkıntıların kimse farkında değilmi şirkette,yok eğer farkındaysa neden bir düzenleme yapılmıyor. (Şirket ortada haksız bir rekabet ortamı olduğunu görmüyor ise durum başka tabi) Yok pro arenaların ayrılması daha erken,yada bu işlemde oldukça zor (ve bu yüzden senelerce bekleyecek isek) daha öncede sunulan önerideki gibi,tıpkı sirk turmadaki gibi on/of butonu getirilsin isteyen arenaları da açıp kapatsın (yada sadece x5 kapalı seçeneği gelsin) en azından x1deki oyuncularda kendilerini üvey evlat gibi hissetmekten bir nebze kurtulmuş olur.

tumblr_nesdjxgomq1rojpypo1_1280-gif.75852

Edited once, last by Hyperion ().

• Defalarca dediğim gibi, şirket illerin hızını belirleyen merci / yetkili değil. İllerin hızını ayarlayan kişi benim.

X5'ler günümüz teknolojisi ilerlediği için bizim için öncelikli seçim. Çünkü biliyoruz ki x1'de kimse oynamayacak ve herkesin tercihi hızlı server olacaktır. Şuan ki öncelik birleşim. Birleşimden sonra ne gibi bir öncelik olacak onu da zamanla öğreneceğiz.

• x5 bile yavaş geliyor. Cent olduğu halde. Keşif ve zindan dolmasını beklemek falan sıkıcı :|

x5 tek ihtiyacı olan şuan seri item satabilme gibi bir seçenek ve böylece kasa yapmak daha kolay olur. :whistling:

• Defalarca dediğim gibi, şirket illerin hızını belirleyen merci / yetkili değil. İllerin hızını ayarlayan kişi benim.

X5'ler günümüz teknolojisi ilerlediği için bizim için öncelikli seçim. Çünkü biliyoruz ki x1'de kimse oynamayacak ve herkesin tercihi hızlı server olacaktır. Şuan ki öncelik birleşim. Birleşimden sonra ne gibi bir öncelik olacak onu da zamanla öğreneceğiz.

yeni açılacak illerin hızının sizin tarafınızdan belirlendiğini biliyorum açılan il x5 olarak açılsın burada bir sıkıntı yok.hali hazırda var olan diğer illerdeki oyuncuların (örneğin bugün il 11 örneğinde verdiğiniz gibi 203 aktif oyuncunun) oyuna bu ilde devam ettiği görünüyor (x1de kimse oynamayacak dediğiniz için söylüyorum bunu,tabi ki sıfırdan gidip kimse kolay kolay x1de başlamaz ama orada başlayıp devam edenlerinde yeni iller karşısında haklarının korunması lazım sanırım).insanlar onca sene verdiği emeği hatta yatırdığı parayı bırakıp bir çırpıda x5 bir ile geçemiyor (geçmek zorunda da değil ayrıca) burada sorun sizden kaynaklı değil,sorun oyuna bu denli köklü bir değişim getirirken diğer kişilerinde bu durum karşısında yaşayacağı zorlukları düşünüp önemsemeden getiren şirket yüzünden.Tabiri caizse şirket şu anda oyuncuya,bak ben x5 açtım ya oraya geç sıfırdan başla daha rahat oyununu oyna,yada x1de devam et gününü gör diyor aslına bakarsanız.(şartlar eşit olmadığı için aynı arenada karşılaşmaya zorlamıyor olması lazımdı aslında,yoksa değil x5 istiyorsa x55 açsalardı) neyse zaman... Selametle.

tumblr_nesdjxgomq1rojpypo1_1280-gif.75852

Edited 2 times, last by Hyperion ().

• Snape birleşim sadece x1 leri mi kapsayacak yoksa x5lerde kendi arasında birleşecek mi ?

2. Bir sorum da illerin hızını belirleyen benim demişsiniz, birleşimden sonra 1 il haline gelecek x1ler, o 1 ili x5 e getirmek de sizin elinizde o halde. Haksız mıyım ?

• Snape birleşim sadece x1 leri mi kapsayacak yoksa x5lerde kendi arasında birleşecek mi ?

x5 ler de birleşirse iyi olur dediğim için tepki görmüştüm oyuncular tarafından :D

not: x5 ler birleşmeyecekmiş . çoğu yeni açılmış ve x5lerde online sayısı fazlaymıs

bence en büyük problem Gameforge nin Gladiatus adlı bir oyuna sahip oldugunun farkında olması lazım

• Evet haklısınız, koskoca Gameforge x1'ler için benim baskı yapmamı bekliyordu. '' Snape bize baskı yapsa da bir şeyler yapsak '' :)

bunu yeni gördüm ve yanıtlamak istedim flood olacak ama inşallah ban yemem.

Raporları direk kendi yorumunuzu katmadan mı sunuyorsunuz yoksa oluşturulan raporları destekliyecek verilerle mi sunuyorsunuz. yani sunulan raporların gerekliliğini anlatıyor musunuz ?

Raporlar, oyuncuların taleplerini kopyala yapıştır şekilde oluşturuluyorsa pek etkili olmayacağı kanaatindeyim .

• Merhaba,

Mesajları istediğiniz yöne çekmek için sadece belli kısımlarını alıntılayıp cevap yazarsanız forum kullanıcılarını olumsuz yöne çekersiniz.Eğer Liderimizin mesajlarını sonuna kadar okursanız sizlerin yanında olduğunu ve savunduğunu göreceksiniz.Lütfen bunu yapmayın.

Keyifli oyunlar&forumlar.

• bunu yeni gördüm ve yanıtlamak istedim flood olacak ama inşallah ban yemem.

Raporları direk kendi yorumunuzu katmadan mı sunuyorsunuz yoksa oluşturulan raporları destekliyecek verilerle mi sunuyorsunuz. yani sunulan raporların gerekliliğini anlatıyor musunuz ?

Raporlar, oyuncuların taleplerini kopyala yapıştır şekilde oluşturuluyorsa pek etkili olmayacağı kanaatindeyim .

Copy Paste sistemimiz yok. Tamamen kendi yorumlama ve fikirlerimiz ön planda.

Zaten benim normal şartlarda şirkete durumları, birleşim olması gerektiğini söylememe gerek bile yok. Şirket raporlama çekerek 1 saniye de hangi illerin birleşmeye ihtiyacı olduğunu görebilir.

• Snape takımda 150+ level oyuncusu var mı acaba?

il birlesimi yapılacak anladıgımız kadarıyla ama ileride bizi bekleyen baska sorunlar var

ve bu sorunları anlamak icin gercekten oyuncu olmak lazım.

150+ boss lar zor ve yenemiyoruz. boss ların gucsuzlenmesini istemiyoruz biz guclenmek istiyoruz.

bunun 2 yolu var:

1 egitim sınırının kalkması veya x6, x7 gibi genisletilmesi

2 yeni parsomenler

yeni parsomenler yapılacaksa da sadece britanya degil yeni acılacak kesif yerlerine gore yapılmalı. 2 yılda 200 level olacak x5 oyuncuları 4 yılda 300 leveli gorecektir. aynı sorunu tekrar yasamamak adına daha yuksek leveller goz onunde bulundurulmalıdır