GladiatusTR Takımına Sorun

• Merhabalar

1-Sirk turmada ana karakteriniz genelde 110 seviyeye kadar iyileştirmen(doktor) olarak kullanıldığı için zeka ve çeviklik statını doldurmaya çalışın.Eğitin demek istemiyorum burada önemli nokta burası.Normal şekilde eğitimleriniz varken iyileştirmen karakterde bu statlar eşyaların verdiği bonuslarla dolu olması lazım.

Hasarcı askerlerinizde Samnitler de (Hasarı Paylaştır) beceri ve güç statları mutlaka dolu olmalıdır. 105-110 seviyesinden sonra zeka karizma çeviklik statlarınıda dolduracak şekilde eşyalar dizmelisiniz. Dayanıklılıklarıda çok aşşağıya düşmesin sirk savaşlarında denk rakiplere karşı ölürler ve yok yere savaş skoru kaybedip maçı verirsiniz.

Ana tankınızda : Genelde 102-110 level arasına kadar (Temel eğitim durumlarına ve arındırma yapabilecek ham madde stoğuna) kendinizi tank olarak kullanmıyorsunuz.Dolayısıyla Seçkin Mızrakçı , Büyük Usta , Tecrübeli Okçu , Kılıç Kurt gibi askerler kullanacağınız için Çeviklik öncelikli Güç sonraki eğitim olarak özen gösteren askerler seçin. 105 level sonrasında tüm statları full olması gereken bir askerdir.(İleri seviyelerde Becerisi yüksek askerler kullanırlar ki hasarda versin diye ek olarak sirk turma savaşlarında)

2.Tank olarak kullandığınız (Dikkati üzerine çek askeri) Bu askerde genelde yüksek seviyelerde (105-110 sonrası) %15 blok değeri yeterli olup bulabileceğiniz beceri çevikliği gücü en yüksek öncelik beceri ve çeviklik olmak üzere iyi askerler bulun ve kullanın. Çevikliği yeterince diğer Murmillolara göre yüksek olan bir Murmillo sirk turma savaşı esnasında belkide o çevikliğin verdiği etkiyle sizi 5-6 round hasardan koruyup savaşı kazandırabilir.Özetle Güç Beceri Çeviklik ilk etapta full sonraki yüksek seviyelerde tüm statları full olmalıdır dayanıklılık istisna olabilir ama çok düşük olmasın :)

2-Zekası maximum olan karizması maximum olan bir karakterden pek çift vuruş almaz. Karizması maximum olan birisi zekası maximum olan birisine ahım şahım çift vuruş yapamaz. Yani özetle Zeka > Karizma

3- Zeka eskisinden daha önemli sadece
    -Keşiflerde bonus elde etme yüzdesinizi artırır.
    -Kullandığınız can veren malzemelerin verdiği can miktarını artırır.(Örneğin 300 Zekanız varken bir But yiyorsunuz 4000 can veriyorken 400 zekanız varken 4800 can verir gibi gibi.)
    -İyileştirmende kritik iyileştirme ve iyileştirme değerini yükseltir.
    -Çeviklik ile birleştiğinde çift vuruş yeme ihtimalinizi azaltır.Rakibin Beceri ve karizma oranına bağlı olarak.

Özetle sıralama olarak gidersek benim tercihim Çeviklik > Beceri > Güç > Zeka > Dayanıklılık > Karizma(Karizmanın vereceği tehlikeyi zaten taktığınız luciuslar sağlayacaktır.Ayrıca tankınız pek çift vuruş atabilen bir asker olamayacak beceri temeli düşük askerlerden oluştuğu için mersener kadrosu bu anlamda.) Sirk turmadaki tank asker için :)

• cevabınız içn teşekkür ederim modum :saint::saint:

son olarak sirk için neden 100 lvl öncesi ve sonrası diye bir ayrım yapılıyor ?

diye sorayım ve yavaşça buradan kalkayım :D:D

strength does not need swearing...

• Çünkü 100 levelden sonra yeraltına giriyorsunuz.Yeraltı kostümleriyle özellikle 3.kostüm olan Zor kostüm ile kazanılan altının haddi hesabı yok.

Her zor yeraltı başarılı bitiminde de 1 puan bedava eğitim yapabiliyorsunuz bu da cabası :)

Dolayısıyla yapılan eğitimlerinde haddi hesabı yok. Artık eğitimleriniz Müzayededen alacağınız bir tank askerin çevikliğini zekasını dayanıklılığını

geçiyor ve kendiniz tank olarak daha güçlü olacak konuma geliyorsunuz.

• Sayın modum merhabalar.

Eski forumda zamanında gözüme ilişmişti ama sonradan bulamadım. Kritik hasar, hasar engelleme, kritik hasar engelleme, yaşam enerjisi vs. parametrelerinin formülleri var mı elinizde?

tmod-mod-admin-team leader eğitmeni.

Özel ders verilir. DM online.

"kuzgun ve uçan kuşlar" HERA35

guardian.png

• Bunu araştırıp gerekirse talepler doğrultusunda kılavuz olarak paylaşalım

• Merhaba Sayın Ganimedes,

hangi iyi mersenerleri(renkli) hangi ülkelerde bulabiliriz acaba?

Üstte yazılmış ,ama cermenya'da hangisinin olduğu yazılmamış?

mP9E82.jpg

• Merhabalar

Her ülkede şansınız aynıdır rengi yüksek mersenerler için.

Cermanyadaki askerler : Akrep Savaşçı , Baltalı Savaşçı , Ayı Savaşçılar , Bitkiler Bilgesi , Kartal Kanatları

(Cermanyadaki askerler pek tercih edilmezler Bitkiler Bilgesi ve Akrep Savaşçı harici)

• Merhaba Sayın Ganimedes,

hangi iyi mersenerleri(renkli) hangi ülkelerde bulabiliriz acaba?

Üstte yazılmış ,ama cermenya'da hangisinin olduğu yazılmamış?

Abi sana tavsiyem iş elbisesi biriktir biriktiği gibi İtalya'ya geç iş elbiselerini tüket..

Onun haricinde Britanya'da ikamet ediyorsundur şuan galiba , her gün gene mersenerlere göz at büyük usta falan gelebiliyor iyileştirmeci için onlarda 1 numara oluyor seçkine göre zekası ve gücü yüksek olabiliyor..

aoulpdad5bf.png

• Saldırı; 1-2-3-4

Savunma; 4-3-2-1

Asker kullanım sıralaması eskiden bu şekildeydi.

Saldırı yaparken yani aktif oynarken 1-2-3-4 şeklinde durması gerekir ve iyileştirmeci 4'te Dikkatçi 2'de durması gerekir.

ilk asker saldırır, ikinci asker dikkati çeker afallatır, 3'ncü asker tekrar saldırır, 4'ncü asker karşılıklı çatışmada hasar alan askeri iyileştirir.

Oyundan çıkarken yani sadece savunma yapmanız gerektiği zaman sıralamayı tersine çekmeniz gerekir. Aksi halde saldıran oyuncuya karşılık gelen ilk askeriniz iyileştirmeci olur. daha kimse hasar almamışken iyileştirmeci bi işe yaramaz -1 geriden başlarsınız.

lZy3gb.png

• İyi geceler etkinlik haberlerini bizzat Snape liderimiz paylaşıyor duyuruyor forumda.

Dilerseniz yabancı forumları kendiniz takip edebilirsiniz.

• Sayın Ganimedes ,

bazı oyuncular iyileştirmeciyi nerdeyse full caldus itemlerle donatıyor.

Elbette yüksek kritik iyileştirme veriyor,ama yüksek tehlike ile saldırıyı kendi üzerine çekmez mi?

Bunun mantığı nedir?

mP9E82.jpg

Edited once, last by med_line ().

• 115 seviye sonrası full caldus eşyalarla donatmak yanlış olur med_line  

Blok değeri %50 ve zırh 4-5 bin kendi tankınızdan fazla olacak şekilde dizdiğiniz vakit tehlikesinin 100-200 samnitlerinizden fazla olmasının pek bir önemi yok zaten çeviklik full olduğu ve zırh blok değerleri yüksek olduğu için gelen saldırıların çoğunu savuşturacak hatta sirk turmada en az hasar alan askeriniz olacaktır.

• Ganimedes Modum bu durumda şifacıya (kendi seviyeme göre diyorum 134lv) luc. ve Gaia dizilmesi mantıklı olucak değil mi?

kisspng-harp-poster-illustration-5a680d451f5574-5036958315167685.png

• Blok değerini 800 civarı ve %50 yapıp Zırhını ve hasarını mahkul derecede olabildiğince yükseltirseniz tabi çeviklik eğitimi ve diğer eğitimler full olacak şekilde nacizane ayarlayabilirsiniz. Şuan ki ''meta''nın diyeyim en verimli iyileştirmenini elde edersiniz.

Meta: Oyun için konuşmak gerekirse belirli dönemlerin herkes tarafından kabul gören en fazla avantajı sağlayan değerler.Bunlar eşya olur mersener olur eğitim olur etkinlikler olur.Yani çoğunluk tarafından kabul görmüş avantajlı olduğuna inanılan durumlar.

• Lucius yalnızlıklar ve güç statı fullken biraz turuncu ve üzeri ile mümkün olabilir

• Lucius yalnızlıklar ve güç statı fullken biraz turuncu ve üzeri ile mümkün olabilir

Artık oyunda mor mavi yeşil eşya nerdeyse zaten kullanılmıyor.İster istemezde max. değer olan kırmızı üzerinden değerlendirmek her zaman daha mmantıklı geliyor.

Ganimedes Asker olarak hangi askeri öneriyorsunuz.

Yada şöyle sorim;

karizma x çeviklik mi ?

Beceri x Çeviklik ağırlıklı mı ?

• JeaveN  

Herhangi bir asker üzerinden değerlendirme yapmak istemem açıkcası. Ben askerin ismini cinsini tipini hiç sorgulamadım.

Bana hangi değerler eğitimleri daha çok cazip geliyorsa o asker hangi asker olursa önemlidir.

Karizma vs Çeviklik = Çeviklik

Beceri x Çeviklik ağırlık mı? Kısmen evet. Karizma ve Dayanıklılık dışında tüm eğitimlerin full olması fevkalade olur.