Ganimedes'e sorun cevaplasın

• Merhabalar Gladiatus Türkiye kullanıcıları !

Bu başlık altında oyun hakkında her türlü soruyu bana yöneltebilirsiniz. Oyun bilgime güvendiğimi söylemek ile birlikte sizlere yardımcı olmaktan keyif duyarım.

Direkt olarak bana sorulan sorulara ben cevap verebilirim.Gladiatus Türkiye kullanıcıları da bu başlık altında genele sorulan sorulara cevap verebilirler.

• Mersener sıralaması nasıl olmalı sizce?

İyileştirmecinin iyileştirmesi 115-120 seviye için kaç uygundur? İyileştirmeci silahı nasıl olmalı?

imza-artes.png

Jupiter s32  :Ok6RvJ7.gif:rolleyes:

• Kullandığınız doktor merseneri iyileştirme üzerineyse atıyorum Bitkiler Bilgesi , Medicus gibi en sonda olmalıdır.Aslında pek farketmeyen bir özellik gibi görünse de uzun zaman boyunca analiz ettiğim bir durumdur.

Eğer kullandığınız mersener (ki 110-115 den sonra başlıyor bu durum genellikle) biraz daha çevikliğe yönelik defans merseneri ise dizdiğiniz itemlerle hem blok zırh direnç değerlerini hem iyileştirme değerini dengede tutarak kendi karakterinizden sonra ilk sıraya koyabilirsiniz.

115-120 seviye arasında genelde sirk turmada 700 ila 800 arası hasarlara sahip samnitleri olan rakiplerle mücadele edersiniz. %15-20 kritik iyileştirmeye sahip 1300-1500 arası iyileştirmesi olan bir doktor ideal olacaktır.İyileştirmeninizde silahtan ziyade tüm eşyalarınızı kombinasyon şeklinde kullanmak daha mantıklı olacaktır.Aslına bakarsınız defansif mersener kullanıyorsanız yüksek zırh ve hasar veren bir silah işinize yarayacaktır.

• Teşekkürler. Benim sirk için yorum yapabilir misin? Ne değişsin?

Askeri sondan 1 e alacam şimdi.

Dikkatçi saldırı askeri 2-3-4 hangisinde olsun?

imza-artes.png

Jupiter s32  :Ok6RvJ7.gif:rolleyes:

• Doktoru 1 Dikkatçinizi 2 ye koyabilirsiniz.

Dikkatçi askerinizde blok yüzdesini %20'ye yakın tutmaya özen göstermenizi öneririm. Anton suikast kötülük gibi eşyalar kullanmak yerine tahrip ateş ve dünya(baskınlıkta olabilir basacağınız item 1 tane artar) kullanabilirsiniz. Dünya 1.miz Ntrance gibi yüksek seviyelere ulaştığınız zaman ateş son ekinin kritiği yetmeyeceğinden varsa kanat eki yoksa Kuvvet ekli itemler tercih edilmelidir.

Diğer 2 hasarcı askerinizde dediğim gibi suikast ve kötülük ekli eşyalar artık sizi pek taşımazlar.Üretebileceğiniz zaman yine tahrip 1 ya da 2 tane olmak üzere(başka eşyadan alacağınız güç bonusu olursa 1) ateş kullanmalısınız.Bu askerler için blok değeri ve tehlike değeri önemsizdir.Önemli durumları kritik hasar değeri ve yüzdesi bir de hasarınızdır.

Tankınızda kullandığınız tellus ve caldus itemlerden zamanla kurtulacağınızı bildiğim için pek yorum yapmıyorum.Mevcut sebastianus veya gratius ön ekiniz var ise bunları bekleyebilir ya da anton dünya gibi eşyalar kullanabilirsiniz.Tabi statları bozmadan.

Yeşil ve Mor askerlerinizin yerine iş elbiseniz mevcutsa İtalya'ya gidip daha güzel renkte daha güçlü askerler arayabilirsiniz.(Yönetici mührü +2 antlaşması aktifken)

Son olarak genel yorumum zaten kritik ve blok değerlerinizi sabit tutmuşsunuz.Güçlü bir gladyatörsünüz tebrik ederim 8)

• Selamlar Ganimedes Moderatörüm 90+ leveller için olmazsa olmaz parşömenler hangileridir? Bu etkinlikte çok fazla parşömen düştü. Eksiklerimi marketten tamamlayayım diye düşünüyorum. Gerekli parşomen isimlerini verebilir misiniz?

• Yeraltına ön hazırlık olacağı için

Son Ekler :
    -narin
    -suikast
    -Tinsel üstünlük
    -Kırılma(Dayanıklılık düşürdüğü için isteğe göre)
    -Cambazlık

Ön Ekler :
    -Ichorus(85-95 arası çok tercih edilir henüz Antonius ve Gaius parşomeniniz olmadığı için silah basabilirsiniz.)
    -Antonius

-Gaius(Ana karakter ve sirkteki ana karakteriniz için sadece antonius kullanacak olsanız dahi sirkteki hasarcılarınızda Gaius kullanabilirsiniz.)
    -Lucius
    -Vergilius (iyileştirmen için tercih edilir çok aceleci davranmamanızı öneririm.)
    -Marcus (Yine aynı şekilde iyileştirmen için tercih edilir aceleci davranmayınız.)

Ayrıca 100 levelden sonra tahrip , ölüm , şükretme , kötülük , ejderha , cehennem , misilleme , aptalık , dahilik , ateş , baskınlık , yalnızlık son eklerine Titanius ve Caldus ön eklerine ihtiyacınız olabilir.

• Zor yeraltına girince ;

1.Arenadan biri bize saldırırsa ve enerjimizi 0 larsa eğitim puanı düşer mi ?

2.Keşif yaparken (Minos'a daldık ) enerjimiz 0 olursa eğitim puanı düşer mi ?

3. Enerjimiz 0 oldu eğitim puanı düştü diyelim ardından bir daha 0 olunca tekrardan bir daha eğitim puanı düşer mi ?

4. 2 kere enerjimiz 0 olsa dahi yeraltını başarılı bitirsek en sonunda eğitim puanı verir mi ?

Ganimedes modum şimdiden teşekkürler

aoulpdad5bf.png

• 1- Yeni duruma göre düşmüyor RapCoasT adlı kullanıcımızın testi sonucunda bilgiye ulaşılmıştır.

2- Evet düşer zor yeraltında.

3-Evet sınırı yok limiti yok 2.kez eğitim puanı kaybedersiniz.

4-Evet eğitim puanı alırsınız.

• Eğer toprak kalkanı kostümü üstünüzde değilse %12 yağma verirsiniz diye biliyorum istisna olan durumlar ise ;

-Örneğin 115 seviye bir oyuncu size saldırdı ve üstünüzde 1milyon varken yendi
    115.000 altın yağmalar sizden. (Galibiyet ödülü haricinde)
    -Örneğin saldırdığınız oyuncu bulunduğu serverın hızına göre dakikalar önce saldırı almışsa o oyuncudan sadece seviyenize göre galibiyet ödülü alırsınız.

''tarafından ele geçirilen 747 altın'' (Galibiyet ödülü) Yani bu yağma elde ettiğiniz anlamına gelmez oyunun size verdiği bonustur.

• Biliyom modum bunlari siz farkli bir konuya deginmissiniz benim sorum farkli idi

feronia olmayip üzerimde 100k var iken kaç altin gider mesela ?

aoulpdad5bf.png

• “Yeşil ve Mor askerlerinizin yerine iş elbiseniz mevcutsa İtalya'ya gidip daha güzel renkte daha güçlü askerler arayabilirsiniz.(Yönetici mührü +2 antlaşması aktifken)”

Neden italya’da daha güçlü asker bulabiliriz?

Ama İtalya diğerlerine göre daha düşük ülke değil mi?

Mesela ben Britanya’da daha güçlüsünü bulamaz mıyım?

mP9E82.jpg

• Her ülkede gladyatörünüzün seviyesine göre eşyalar belirecektir. Yönetici mührü (+2) görünecek olan eşyaların seviye aralığını artırıyor.

İtalya'nın tercih edilme sebebi büyük oranda Samnit ve Murmillodur.

Kullanacağınız iyileştirmene göre ülke seçimi yapabilirsiniz. (Örneğin ; Seçkin Mızrakçı , Kılıç Kurt , Tecrübeli Okçu gibi askerler kullanacaksanız Afrika'yı seçmelisiniz.)

• Ganimedes modum merhaba

1.Sorum : x1 serverler ile x5 serverler arasinda esyalarin kalitesinde drop farkı var mı??

-Mesela drakolikten kirmizi esya dusurme sansi x1 serverlerde %1 ise , x5 serverlerde %5 mi??

2.Sorum: Birde penceli ve Seidr den kirmizi düşme oranı var mı?

3.Sorum: 120 level bir oyuncu ile 100 level bir oyuncu Seidr bossuna saldırsa eşya kalitesi arasinda farklilik olur mu?

-Mesela 120 level oyuncuya kirmizi düsüp , 100 level oyuncuya max turuncu mu düşer ?

aoulpdad5bf.png