[KIBESZÉLŐ] Kovácsolás

• Szia!

nagyon bosszanto eset....en is jartam igy,annyi kulonbsegel hogy 100% piros volt,ugyan ugy arany eszkozokkel....96%,es bukta

meg szerencse 96%felett ilyennel nem talalkoztam,es csapat tarsak sem...de kitudja manapsag,barmi lehetseges ebben a jatekban

De viszont van olyan csapattarsam akinek 2% esely lehetoseggel sikerult az eszkoz....1xer

• Sziasztok!

Kovácsolással kapcsolatban lenne egy felvetésem,kérésem,kérdésem... Nem lehetne csökkenteni a normál szervereken az olvasztási időt? Korábban a régi fórumon valahol beszélgettünk már róla. (tudom regisztráljak át valamelyik speed szerverre és akkor rövidebb lesz...) Vegyünk pl. egy amulettet (ha véletlenül dobna pirosban, sehova nem tudod feltenni,de jó nyersanyag jönne belőle) 90 óra felett olvasztja meg... speeden ez nem tudom mennyi, nyugodtan leírhatjátok... Itt a normálon az egyik kohó lefoglalva 4 napra... és lehet alig jön belőle nyersanyag...

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv.
    Cornelius S2

• Valóban túl hosszú az olvasztási idő, főként ékszereknél. Jó ötlet a normál szervereknél a valamennyivel való csökkentése.

besthia - hungary s2

• Sziasztok,

Egy ma történt esetet szeretnék veletek megosztani. Tegnap elkezdtem kovácsolni egy 103-as szintű Antonius ütő lazaság fegyvert. 91% eséllyel indítottam útnak és 90% narancs 10% prios minőségű lehetett volna, ha sikerül persze... Egy kis szintű klántársamnak csináltam volna ajándékba. Persze a kovácsolás során hiba lépett fel és nem sikerült a fegyver. Rettentően bosszantó, hogy 91% siker mellett sülnek be tárgyak a kovácsnál.. nem az alapanyagokat sajnálom mert vannak bizonyos szintek ahol a narancs alapanyag kb annyit ér mint a zöld és ebből kifolyólag több 100 van még. De maga a tény, hogy egyszerűen elveszi az ember kedvét a kovácsolástól. Múlt héten 74%-on lett sikertelen egy próbálkozásom, azt még betudtam annak, hogy hát na, egy a négyhez volt az esélyem, hogy nem sikerül, nabumm nem sikerült ez van. De ez most 91%!!!!

Szeretném kérni a Gm-eket, hogy valamit tegyenek ennek az ügynek az érdekében mert a 2-es szerveren sok ilyen és ennél még komolyabb dolgok látnak napvilágot. Nem várok semmiféle kompenzációt, mert tudom, hogy nem adhattok és különösebben nincs is rá szükségem. Annyit kérek, hogy tegyétek játszhatóvá a speed szervereken kívüli szervereket. Köszönöm!!

Témákat összevontam.

Shaiyla

• Es ugy gondolod hogy 91% esely 100% ot tesz ki? Megint a 2 es szerver....94% es 96% os eselyek mellett is volt ra pelda hogy nem jott ossze a kovacsolas,ugy, hogy arany kovacsolasi cuccokat is beraktam plusz 100% piros alapanyagot...az mar kicsit bosszantobb hogy pl 210 rubint rafizetsz,es 100% piros alapanyagot es bukta az egesz...de 94% meg nem 100%...tehat benne van...Van csapattarsam akinek 1% eselye volt a hogy sikeruljon a fegyver,es 1%al sikerult is neki...tehat vannak vegletek...de elvarni 99%tol hogy 100% legyen az mar kicsit tulzas

• Hello

Nekem az utolsó 4 kovácsolásból 1 sikerült, az is csak azért mert 100%-ra mentem. A 90%, 76%, 74% kuka lett. Ráadásul a visszanyert anyag is nagyon kevés volt, színben meg csak rosszabb. Vagy rosszul van beállítva vagy csak hazudnak a számok.

• Persze igen s2, figyelj már s18-on volt már 15%-on sikeres piros kovácsom, és volt már 96%-on 6-ból 4 100% piros eséllyel, de még sorolhatnám.

Azon a kivételezett és halmozottan hátrányos s2-n játszik az (véleményem szerint) egyik legjobb CT karakter is, szintiszta piros holmikkal, amiket én, mint "rubinhuszár" a csudijó s18-on se tudtam még elérni.

• S2 érved nevetséges , nem is pazarolnám rá feleslegesen a szavaimat , érveimet, a tények néha fájdalmasak ;saját házad táján sepregess pl: Pero , szerver indulásosok ,alvilág kezdete , új tekercsek birtoklása ,szerencsefaktor etc!

Nem mellesleg valószínűleg: tudatosabban, ésszerűbben,megfontoltabban , próbál az általad meg nem nevezett karakter kovácsolni illetve szisztematikusabban előre gondolkodni a sikertelenségek ellenére . Már csak azért is ,hogy megtudja gátolni , többek között a Te kedves személyed támadásait is :)

• Szia!

Pajzsból ne kovácsolj és ne színezz olyat, ami %-osan dob karizmát (szilánkos, halál utótag pl. )

Mellkasiba olyat ne ami fürgeséget ad (kifinomultság, sebesülés)

Cipőbe ügyességest ne (kifinomultság, megszüntetés)

Ékszerbe erőset ne (megszüntetés)

Kifinomultságat ha tudsz akkor ékszerbe, mert az utótag -4% erőt ad, de ékszerbe nem számol erőt!

A lényege:

A Pajzs nem ad %-osan karizmát.

A Mellkasi nem ad %-osan fürgeséget.

A Cipő nem ad %-osan ügyességet..

A Ékszer nem ad %-osan erőt.

• Köszi a választ!

Akkor viszont nem fedi a valóságot a neve és így ez nem fair!

• A hibás kovácsolási tendenciát a magas sikeraránynál (véleményem szerint) folytatja a T. Cég kitolást a játékosokkal.

Nem ez az első és nem a második eset.

Persze, ha sikerült volna és visszaolvasztom kb. 3 piros jön vissza belőle.

Jó lenne életszerűvé tenni a játékot és a valóságnak megfelelően max. 10 % romlást beépíteni.

Ezek alapján kedves Cég, hogy lehet az, hogy mikor narancs tárgyat kohózunk 1-2 piros cucc van benne.

Ugyanis a kovácsolás során - ahogy olvasni a tapasztalatokat - 90-10-es piros narancs-aránynál narancs cucc lesz sok esetben.

Nem kellene ezt az arány valahol visszaadni a kohózáskor (ebben az esetben legalább 80% piros cuccal) ?

[Vitatkozhatunk ezen, de öntödét üzemelő cégnél dolgoztam, ahol visszaolvasztással is foglalkoztunk]

A tisztesség ezt kívánná, nem!

(Most nagyon szeretném valahová elküldeni az egész bandát, mert már bizonyítható, hogy ez nem véletlen a sok más játékos társam tapasztalatai alapján, hanem ez egy tudatos beépített rontás, ami a magas százalékú kovácsolási esélyt (~ 90 %) kb. 80 %-ban eltöri.

Ezt nálunk úgy hívják, hogy .... (mindenki kitöltheti a pontozott részt)

Nézzük csak mi jött vissza a zárójelben a visszajött piros mennyisége):

Ezt tettem bele a 100%-ba:

Szükséges nyersanyagok:

- Bőr: 1 (0)
    - Vas: 1 (1)
    - Sárkánypikkely: 2 (2)
    - Ametiszt: 15 (3)
    - Gyémánt: 2 (1)
    - Gyógyítás toteme: 1 (1)
    - Kristály: 25 (4) !!!
    - Bronz: 4 (2)
    - Arany érc: 2 (1)

Összeszámolva a narancsból eltűnteket is ez: 15/53 azaz a 28 %-a jött vissza.

Ha az életben ez így menne minden olvasztót kivágnák a hideg hóra.

Jó lenne, javítani és nem folytatni a lenyúlást!

Edited 4 times, last by Mislix ().

• Átérzem, nekem is ilyen arányok között tört. Egyszerűen nevetséges...

• Sziasztok!

Mivel S23on egyre sűrűbb az 1-10%-os siker a kovácsolásoknál így én is megpróbáltam.

Sikertelen kovácsolások:

1db 1%os betört.

2db 9%os betört.

1db 4%os betört.

+átfordulós eventnél töri az S2n a 96%os esélyen indított tárgyakat is.

Ha meleffal ha malef nélkül indítom az is mind 1..

Ez még is hogy??

Hogy lehet ekkora hártányba az S2???

Pl:

S23 HH_Robertonak sikerül 209es szintű fegyó.

S2n miért nem?

Valaki magyarázza már el legyen kedves hogy mi alapján vannak ezek a kovácsok.

Ekkora esélytelenséget nem láttam!

Edited 4 times, last by grandpeti ().

• Nem látok semmi kivetnivalót ebben...155 ös szinten sikeresen kovácsolni egy 209-es szintű tárgyat, ez abszolút reális...xDD

• Valóban? :D

Neki hány % esélye van rá szerinted?

• Ne érts félre nem az zavar hogy ott ilyeneket csinálnak.

Hanem az hogy nálunk lehetetlen kis %on a kovácsolás miközbe S23on lehetséges.

Azt akarom megtudni hogy mi alapján van ez a kovácsolás dolog,mert valami nem jó.

Ugyan ez a csatamotor is.

Sokkal gyengébb ellenfelektől kikapok.

Hogy van ez?

Nincs értelme jobbnak lenni a másiknál mert ha gyengébb valaki akkor ő nyer.

Mi értelme van jobbnál jobb cuccokat indítani a kovácsnál meg maxos karit csinálni ha ez van?

• Nagy számok törvénye... Hatosaval inditva ki tudja hany kovacsolasbol jon ossze az ilyen. Nekem a jol emlekszem, osszesen 30 inditasbol sikerult 3db gaias földet kihozni, 5%körüli sikerrel...

• Nagy számok törvénye... Hatosaval inditva ki tudja hany kovacsolasbol jon ossze az ilyen. Nekem a jol emlekszem, osszesen 30 inditasbol sikerult 3db gaias földet kihozni, 5%körüli sikerrel...

Annyi indítás már nekem is megvan szerintem.

Bár nem számoltam,már egy ideje próbálkozok.

Ezért furcsa az S2n a kovács.

Valami nincs jól beállítva szerintem.